24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۱۵:۰۷:۴۸
کد مطلب:  ZZdTpn1S
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در یادواره بزرگداشت مقام معلم:
درخشش امروز ایران به یمن تلاش معلمان است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: اگر امروز ایران در جهان می درخشد، اگر در انرژی هسته ای دارای جایگاه بالایی در دنیا هستیم و اگر امروز در مجامع بین المللی می درخشیم به یمن تلاش معلمان شایسته است.

سید علی قاسمی در سی و دومین یادواره بزرگداشت مقام معلم که در اردوگاه دانش آموزی بادله برگزار شد، تصریح کرد: معلمان با ابراز مهربانی و عشق به دانش آموزان و ضمیر روشن برای جامعه سرمایه ای تولید می کنند که اساسی ترین سرمایه کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه افتخار معلمان ثبت این روز به نام شهید مطهری است، ابراز داشت: استاد مطهری متفکری کم نظیر در عرصه اندیشه دینی و معلم شایسته و نویسنده ای بود که توانست فضای جدیدی در جامعه ایجاد کند. امام راحل (ره) درباره ایشان به دانش آموزان و دانشجویان تأکید کردند که از کتاب هایشان بهره مند شوند. در واقع این روز، روز تولد یک جریان متعادل اسلامی است. چرا که در میان متفکران کسی چون مطهری نداریم. آزاداندیشی، جامعیت، منطقی بودن، شناخت قرآن از استاد مطهری اندیشمندی ساخت که در عرفان، فلسفه، کلام و اندیشه اجتماعی صاحب ایده بود.

این مسئول با بیان اینکه جامعه معلمین اساسی ترین نقش را در پیشرفت و توسعه جامعه دارد، افزود: برای توسعه جامعه به دو نوع منابع نیازمندیم. منابع آشکار و منابع پنهان. منابع پنهان جامعه همان منابع انسانی است که با شاخص های سلامت و آموزش می توان منابع انسانی شایسته ای به جامعه تحویل داد. اگر مدرسه و معلم شایسته ای نداشته باشیم نمی توانیم امید به زندگی را افزایش دهیم.  

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: تمام صاحبنظران و اندیشمندان از کلاس درس به جامعه صادر شدند تا به مردم خدمت کنند. 66 درصد از منابع توسعه جامعه منابع انسانی است.

خاطرنشان می شود در پایان این مراسم از معلمان نمونه استانی شهرستان میاندورود قدردانی شد.

 

به اشتراک بگذارید :