26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۱۴:۵۰:۵۱
کد مطلب:  R5uq7NiZ
وزیر آموزش و پرورش درمراسم «سپاس معلم »
نظام معیشتی معلمان با اجرای کامل سند تحول بنیادین تحقق مي يابد

وزیر آموزش و پرورش در مراسم سپاس معلم با بيان اینکه تمام مشکلات فرهنگیان را می دانم،گفت: امیدوارم در آینده ای نزدیک با اجرای کامل سند تحول بنیادین ، نظام مطلوب معیشتی فرهنگیان شکل بگیرد و جایگاه آنها ارتقا پیدا کند .

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ؛علي اصغرفاني در مراسم «سپاس معلم» كه در مدرسه شهیدان تقی زاده کهریزک برگزارشد، باگرامي‌داشت هفته بزرگداشت مقام معلم و شهادت استاد مطهری گفت: لازم می دانم این روز بزرگ را به همه معلمان سخت کوش تبریک عرض کنم چراکه هم اکنون بیش از 13 میلیون دانش آموز در سراسر کشور در حال تحصیل علم هستند و زیرنظر معلمان فرهیخته، با ایمان و تلاشگر تحصیل می کنند.

وی افزود: توفیقاتی که ایران اسلامی در عرصه های مختلف به دست آورده حاصل تلاش همین معلمان بزرگ است و ما مدیون آنها هستیم این معلمان هستند که آینده ایران اسلامی را می سازند.

فانی با اشاره به سفر رئیس جمهور به سمنان گفت: در آن سفر شاهد بودیم که کارنامه های تحصیلی آقای رئیس جمهور که مربوط به بیش از 50 سال قبل بود به او اهدا شد که این یک هدیه معنوی بزرگ بود. کسی که هم اکنون سکاندار قوه مجریه کشور است 55 سال قبل دانش آموز بوده و این مهم است که آینده سازان کشور را دانش آموزان می سازند و به همین دلیل آموزش و پرورش اهمیت ویژه ای دارد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه معلمان زیرساخت های کشور را می سازند بیان کرد: همه آینده کشور با دستان باکفایت معلمان ساخته می شود و ما امروز در مراسم سپاس معلم جمع شده ایم تا به دستان باکفایت معلمان بوسه بزنیم و من به این بوسه افتخار می کنم.

فانی ادامه داد: ما هم اکنون بیش از 105 هزار مدرسه در سراسر کشور داریم که برخی از آنها در نقاطی است که هیچ نهاد دولتی دیگری وجود ندارد و مدارس ما آخرین نهاد است که سنگر ایران اسلامی را حفظ می کند.

وی با اشاره به اینکه فضا، تجهیزات، فناوریهای نوین و بسیاری موارد دیگر در فرایند تعلیم و تربیت موثر است گفت: با در نظر گرفتن همه این شرایط باز هم می گویم که معلم محور اصلی است و آنها هستند که همه کمبودهای ما را جبران می کنند. معلمان رکن اصلی آینده سازی کشور در تعلیم و تربیت هستند .من این روز را به همه فرهنگیان تبریک می گویم و دستان آنها را می بوسم امیدوارم با رونقی که در بخش اقتصادی به وجود خواهد آمد بخشی از مسائل معیشتی فرهنگیان جبران شود که قطعا با حمایت های دولت تدبیر و امید این کار انجام خواهد شد.

گفتني است؛وزير آموزش و پرورش در اين مراسم از حاج محمود تقي‌زاده خير مدرسه‌سازي كه آرزو دارد 114 مدرسه بسازد و تاكنون 24 مدرسه ساخته است تقدير به عمل آورد.

 

 

به اشتراک بگذارید :