20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۱۴:۴۳:۴۴
کد مطلب:  vRCzyR4F
وزیر آموزش و پرورش در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره( :
آموزش وپرورش پاسدارخون شهيدان وانتقال دهنده فرهنگ ايراني اسلامي به نسل آينده است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سرمایه‌های امروز به بهترین وجه تربیت خواهند شد و آینده کشور را بهتر از قبل خواهند ساخت، اظهار کرد: معلمان و دستگاه تعلیم و تربیت به برکت انقلاب اسلامی و با تکیه بر تمدن اسلامی ایرانی پاسدار خون شهیدان و انتقال‌دهنده فرهنگ ایرانی اسلامی به نسل آینده خواهد بود .

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش ازظهرامروز علي اصغرفاني در مراسم تجدید میثاق فرهنگیان با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران كه به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم درمرقد مطهر حضرت امام خميني (ره)  برگزارشد،اظهار كرد: سلامت، شخصیت و همه چیز از وجود با برکت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به سخنان گوهربار حضرت امام خمینی(ره) ،تصريح كرد: «امام راحل فرمودند معلمی شغل انبیاء است» و یا در جای دیگر فرمودند که «معلم امانتداری است که انسان امانت اوست».

فانی افزود: این 13 میلیون دانش‌آموز که در 105 هزار مدرسه سراسر کشور مشغول تحصیل هستند، امانت‌هایی در دست معلمان هستند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال گذشته 110 مدرسه فقط با یک دانش‌آموز داشتیم، گفت: این حضور گسترده آموزش و پرورش و تأثیرگذاری در ذهن، روح، روان و رفتار دانش‌آموزان باعث شده است که سازمانی با اهمیت باشد.

وی با اشاره به سخنان دیگر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امام راحل همچنین فرمودند «مدارس مهم است و دانشگاه دیر است»؛ لذا تأکید بزرگانی مانند امام راحل، مقام معظم رهبری و شهیدان رجایی و باهنر توجه به دوره‌های پایین‌ تحصیلی، ابتدایی و پیش‌دبستانی است.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :