13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۰۸:۵۴:۵۸
کد مطلب:  1092345
کمیته صیانت از حقو ق شهروندی و سلامت اداری برگزار شد/
عطایی: سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی سرمایه اجتماعی است

کمیته صیانت از حقو ق شهروندی و سلامت اداری با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان و نماینده تام الاختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در دفتر معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی با محوریت تلاش و نظارت بیشتر برای بهبود سلامت اداری تشکیل شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ ظهر امروز عطایی در جلسه کمیته صیانت از حقوق شهروندی و بهبود سلامت اداری  آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: نظارت مستمر، دقیق و اطلاع رسانی بهتر یکی از راه های بهبود سلامت اداری است.

وی ادامه داد: با توجه به بالا بودن آمار کارکنان و مجموعه آموزش و پرورش وجود ناظران نامحسوس و غیر حضوری و استفاده از ظرفیت کانال های اطلاع رسانی مردمی می توانیم در این امر موفق باشیم.

عطایی همچنین در خصوص تخصیص فضاهای آموزشی و ورزشی به بخش خصوصی بیان کرد: دارا بودن کارت مربی گری تخصصی و همچنین تاییدیه حراستی و گزینشی را شرط لازم برای تخصیص فضای مورد درخواست دانستند.

در ادامه جلسه ایرج پرکان؛ نماینده تام الاختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ضمن بیان اینکه استان آذربایجان شرقی یکی از استان های فعال در حوزه اجرای منشور حقوق شهروندی و بهبود سلامت اداری است افزود: با این وجود کم و کاستی هایی وجود دارد ولی تلاش ما در به حداقل رساندن این کم و کاستی ها و رسیدن به جایگاه ایده آل در حوزه سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم است.

این مقام مسئول در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: یکی از مفاد منشور حقوق شهروندی ، شفاف سازی و اطلاع رسانی بموقع قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی و حفظ کرامت و حقوق انسانی محسوب می شود که در همین راستا، میز خدمت الکترونیکی در پورتال اداره کل پیش بینی و راه اندازی گردیده است و امیدواریم با سوق دادن خدمات قابل ارائه بصورت الکترونیکی به این سامانه و اطلاع رسانی به مراجعین، بتوانیم نیاز به مراجعه حضوری مردم به اداره کل و ادارات مناطق را به حداقل رسانده و خدمات مورد نیاز ایشان را بصورت الکترونیکی انجام دهیم.

وی در ادامه با اشاره به بحث کمی سازی آیتم های مفاد بازرسی منشور حقوق شهروندی و بهبود سلامت اداری گفت: با حفظ کرامت انسانی در بازرسی ها و تلاش و تیزبینی؛ موفق به افزایش رضایت مردمی از مجموعه های دولتی خواهیم بود.

در ادامه نشست علی مظفری، رئیس اداره بازرسی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات گفت: کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی یکی از کمیته های پنجگانه کارگروه توسعه مدیریت استان می باشد که مصوبات این کمیته همیشه مورد تاکید مدیر کل محترم دستگاه تعلیم و تربیت استان بوده است.

وی ادامه داد: در واقع هدف از تشکیل این کمیته پاسخگویی بدون تبعیض به مراجعین، ایجاد تقویت توان اداری در جهت پیشگیری از وقوع تخلفات، شفاف سازی فرآیند ها، عملکرد، شناسایی و اقدامات احتمالی در قبال مرتکبین به خطا می باشد.


sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

 

 

به اشتراک بگذارید :