13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۱۳:۰۶:۲۴
کد مطلب:  1091541
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی استان خبر داد:
بازبینی مرکز داده و اتاق سرور آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با دانش درون سیستمی

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: مرکز داده و اتاق سرور اداره کل با استفاده از امکانات موجود و بکارگیری دانش درون سیستمی بدون تحمیل هزینه مازاد بازبینی و استانداردسازی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط  اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، کامیار قهرمانی فرد در بازدید از مرکز داده و اتاق سرور اداره کل گفت: برحسب امکانات موجود ساختار قبلی با استفاده از دانش و تجربه کارشناسان این اداره بدون تحمیل هزینه مازاد به نحو احسن اصلاح شد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان ادامه داد: در سایه این اصلاحات سرعت دسترسی به دیتا، در حد قابل قبولی ارتقا یافته و زیر ساخت های موجود نیز تا حدودی به استاندارد های موجود نزدیک شده است.

وی به اهم فعالیت های اصلاحی در ساختار شبکه اتاق سرور و مرکز داده اداره کل اشاره کرده و افزود:  تجهیزات مازاد حذف و به ادارت نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان واگذار شده است و تجهیزات جدید و تکنولوژی های نو در حوزه مرکز داده بکارگیری شده است.

قهرمانی فرد اصلاح ساختار سیمی فرسوده موجود به سیستم سیمی ساخت یافته ی استاندارد را یکی دیگر از اقدامات اصلاحی برشمرد و گفت: مستندات دسترسی به تجهیزات شبکه نیز اصلاح شده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان لیبل بندی کابل های موجود و استفاده شده در اتاق سرور بر مبنای استاندارد های رایج، ارتقای منابع سخت افزاری سرور ها و تجهیزات ذخیره سازی موجود در مرکز داده، بازبینی سیستم برق اضطراری مرکز داده، بازبینی سیستم روشنایی مرکز داده و ارتقای کابل های ارتباطی را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرده و اظهار داشت: این تغییرات سرعت انتقال فایلی سیستم را 10 برابر ارتقا داده است.

 

sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :