14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۱۲:۵۳:۲۵
کد مطلب:  57qwBCX1
مدیر آموزش وپرورش چالوس:
همایش تجلیل از هنرجویان راه یافته به مر حله کشوری مسابقات علمی -کاربردی

با حضورمدیر آموزش و پرورش چالوس از هنرجویان هنرستان کارودانش آیت الله طالقانی چالوس ، که در مسابقات علمی وکاربردی کارودانش به مرحله نخست کشوری راه یافتند تجلیل به عمل آمد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سلیمان عبدالهی در مراسم تجلیل از هنرجویان مسابقات علمی وکاربردی کارودانش هنرستان طالقانی که رتبه استانی کسب کردند وبه مرحله اول کشوری راهیافتند،  گفت: ازعوامل تاثیرگذار در رشد وتوسعه هرجامعه رشد وتوسعه علم ودانش است وسرآغازرشدوتوسعه علمی  ازمدارس سرچشمه می گیرد.

مدیر آموزش وپرورش چالوس ضمن  تنوع رشته های مختلف هنرستان ها نسبت به رشته های دبیرستان تحصیل دانش آموزان،یاد گیری همزمان آموزه های تئوری و عملی ،امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با شرایط آسان تر ،فرصت ادامه تحصیل برای دانش آموزانی که در بعضی از دروس پایه ای (ریاضی و…)ضعیف می باشند. ،وجود بازار کار مناسب برای دانش آموزان هنرستانی حتی قبل از فارغ التحصیل شدن ، اعتماد به نفس  بالاتر دانش آموزان هنرستانی نسبت به دانش آموزان دبیرستانی  به دلیل  انجام کارهای عملی و...  را ازمزیت های ادامه تحصیل دانش آموزان در هنرستان ها نسبت به دبیرستان ها برشمرد.

وی ضمن تاکید بر رشد وشکوفایی خلاقیت وابتکارات هنرجویان در هنرستان ها گفت: خلاقیت را باید از مدارس شروع کنیم  بنابراین باید زمینه ای فراهم شود تا دانش آموزان فرصت پیدا کرده و استعدادها و اختراعات خود را کیفی کنند.

عبدالهی به تغییر نگرش خانواده ها و دانش آموزان درخصوص تحصیل در هنرستان اشاره و تصریح کرد: براساس آمار ارائه شده توسط مسئولین آموزش وپرورش در حال حاضر 40 درصد از مجموع دانش آموزان کشور در دوره متوسطه در شاخه های فنی و حرفه ای و کار دانش مشغول به تحصیل هستند.

شایان ذکر است از 5نفر هنر جویان شهرستان چالوس که در مرحله استانی صاحب رتبه گردیدند سه نفر از دانش آموزان هنرستان های پسرانه کاردانش آیت اله طالقانی شهرستان  به نام های علیرضا نعمتی رتبه چهارم  پرورش گل ،بهنام رحیم زاده رتبه سوم برق ساختمان، محمد مهدی پورحسن رتبه دوم امور اداری می باشند.در جریان مسابقات علمی کاربردی  کارودانش موفق به کسب رتبه های برتر استانی شدند.

این هنرجویان با کسب رتبه برتر در این مقطع، اجازه حضور در مرحله نخست کشوری مسابقات علمی وکاربردی  را  به دست آوردند.

 

به اشتراک بگذارید :