1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۰۸:۲۹:۱۴
کد مطلب:  1090737
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در آیین افتتاح مدرسه کمیساریای عالی پناهنده‌گان شهریار؛
شهرستان شهریار به تنهایی به میزان یک استان میزبان دانش‌آموزان اتباع است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: در مدارس شهرستان های استان تهران پذیرای یک چهارم جمعیت کل اتباع خارجی هستیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، آیین افتتاح مدرسه کمیساریای عالی پناهنده‌گان (جلال آل احمد) در شهرستان شهریار با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران ، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، زارع معاون نوسازی مدارس استان تهران، طاهری فرماندار شهرستان شهریار، پارسا مدیر آموزش و پرورش شهریار، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی، اعضای شورای تامین، اعضای شورای آموزش و پرورش و اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز و دانش‌آموزان در اسد آباد شهریار برگزار شد.

در این مراسم محمد صیدلو گفت: در کل کشور بیش از 500 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی داریم که بیش از 120هزار نفر از این تعداد یعنی حدود یک چهارم کل جمعیت اتباع کشور در شهرستان‌های استان تهران قرار دارند که اگر برای این تعداد دانش‌آموز قرار باشد کلاس‌های 30 نفری تشکیل دهیم به 4هزار کلاس درس نیازمندیم.

وی در ادامه اظهار داشت: در کشور 31 استان به لحاظ تقسیمات سیاسی کشوری داریم و 32 استان به لحاظ تقسیمات آموزش و پرورش که یک اداره کل استان تهران و یک اداره کل شهرستان‌های استان تهران وجود دارد و اگر این 500 هزار دانش‌آموز را با جمعیت دانش‌آموزی 32 تقسیم کنیم سهم هر استان 16 هزار دانش‌آموزاست و این درحالی است که در شهرستان شهریار به اندازه یک استان جمعیت دانش‌آموزی اتباع خارجی داریم.

این مقام مسئول در پایان گفت: تراکم دانش‌آموزی درکل کشور برای هرکلاس درس 24 نفر است که این تراکم برای شهرستان‌های استان تهران 32 نفر است که امیدواریم با توجه بیشتر به این شهرستان‌ها مشکلات مردم در زمینه فضا و امکانات آموزشی برطرف شود.

 

به اشتراک بگذارید :