1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۰۷:۵۳:۰۶
کد مطلب:  1090597
آیین افتتاح دومین مدرسه کمیساریای عالی پناهنگان در شهریار

این مدرسه کمیساریای عالی پناهنده گان (جلال آل احمد) در شهریار با حضور استاندار تهران ، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و معاون نوسازی مدارس استان تهران و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز و دانش آموزان در اسدآباد افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدرسه کمیساریای عالی پناهنگان (جلال آل احمد) در شهرک اسد آباد شهریار با 14 باب کلاس درس، در زمینی به مساحت 2850 مترمربع با اعتباری بالغ 50 میلیارد ریال توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و اعتبار دولتی ساخته شده و دارای آزمایشگاه، کارگاه، سالن چندمنظوره، کتابخانه و نمازخانه می‌باشد که پذیرای حدود 400 نفر دانش آموز در یک شیفت می‌باشد .

در این مراسم مجید پارسا مدیر آموزش و پرورش شهریار گفت: آموزش وپرورش شهریار بزرگترین منطقه آموزشی در کشور با 160هزار دانش‌آموز و7 هزار پرسنل شاغل و 10هزار پرسنل بازنشسته است که این تعداد جمعیت آماری هم تهدید و هم فرصت است.

وی گفت: این منطقه 380 ساختمان آموزشی  و70 مدرسه با قدمت بالا و تخریبی دارد که عمر این بناها بعضا از سایر مناطق در استان تهران هم بیشتر است ، همچنین 15هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در شهرستان شهریار سبب شده که رتبه اول جمعیت آماری اتباع را در استان تهران داشته باشیم.

پارسا در پایان بیان داشت : طی دو سال گذشته 24 مدرسه افتتاح یا در حال تکمیل است که این آمار نشان‌دهنده این است که هر ماه متوسط یک مدرسه در شهریار افتتاح شده است.

به اشتراک بگذارید :