3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۱۴:۳۷:۳۶
کد مطلب:  1090261
مدیر کل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت‌ در برابر آسیب‌های اجتماعی:
یاریگران زندگی یکی از طرح‌های اصلی مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش است

مدیر کل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت‌ در برابر آسیب‌های اجتماعی یاریگران زندگی و طرح نماد را از جمله 10 طرح مورد نظر وزارت آموزش و پرورش دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی ، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مدرسین و کارشناسان ادارات مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی سراسر کشور، اولین دوره کشوری تربیت مدرس طرح یاریگران زندگی به میزبانی شهرستان‌های استان تهران در اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار برگزار شد.

مسعود شکوهی در ابتدای این نشست کارگاهی گفت: فاز نخست این طرح که با مشارکت همکاران استانی به اجرا درآمد، نتایج قابل قبولی داشته، کما اینکه در برخی از استان‌ها نیز از حدنصاب گذشته است و این جای امیدواری دارد.

وی در ادامه با تشکر از همکاری مسولان و همکاران ستاد مبارزه با مواد مخدر در اجرای بهتر این طرح اظهار داشت: این طرح از جمله طرح‌های مورد نظر مقاو عالی وزارت است، کما اینکه طرح یاریگران زندگی در کنار طرح نماد از جمله 10 طرح برتر مورد نظر آموزش و پرورش است.

شکوهی از بین 129 برنامه‌ای مربوط به این حوزه به 3 برنامه اصلی یاریگران زندگی، نماد و همیار مشاور اشاره کرد که محوریت فعالیت‌ها می‌باشند و افزود: اگر طرح یاریگران زندگی در مدارس به خوبی به اجرا در بیاید، بسیاری از نگرانی‌های ما در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی  مرتفع می‌شود.

اولین دوره کشوری تربیت مدرس طرح یاریگران زندگی با حضور معاون امورتربیتی، مشاوره و مراقبت‌ در برابر آسیب‌های اجتماعی، مدرسین و کارشناسان ادارات مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی سراسر کشور طی دو روز در قالب کارگاه‌‍های آموزشی در اردوگاه شهید منتظری شهریار در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید :