10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۱۴:۲۶:۵۴
کد مطلب:  1090209
عبدالرضا فولادوند در مراسم افتتاحیه دبستان دخترانه مولود اسلامیه منطقه ۸:
اولویت ما پایان رساندن پروژه‌های مشارکتی با خیرین است

فولادوند: در این شهر حدود ۸ هزار کلاس درس نیاز به تخریب و حدود ۷ هزار کلاس نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران، عبدالرضا فولادوند در مراسم افتتاحیه دبستان دخترانه مولود اسلامیه منطقه ۸با بیان اینکه خشت‌ خشت این مدرسه با انگیزه و محبت روی هم گذاشته شده است گفت: مدارس زیادی را داشتیم که از سوی خیرین ساخته شده‌اند اما خیرین با این انگیزه، عشق و پیگیری کمتر می‌توان پیدا کرد‌.

او افزود: امروز یکی از خیرین شهر تهران مرحوم امیر وفایی را از دست دادیم او منزل مسکونی را به آموزش و پرورش داده و به مدرسه تبدیل کرده بود و خود در یک سرایداری مدرسه زندگی می‌کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با گرامیداشت یاد مرحوم دکتر حافظی گفت: او شخصیت بزرگی بود که در ایام دهه فجر پابه‌پای سایر خیرین پا در این راه گذاشت ،او کاری بنیادی را در ایران پایه‌گذاری کرد که در دنیا به‌عنوان الگو از آن یاد می‌شود.

فولادوند به فضای آموزشی تهران اشاره کرد و گفت: قبل از سیستان ما آخرین رتبه فضا را داریم. حدود ۸هزار کلاس نیاز به تخریب و حدود ۷هزار کلاس نیاز به مقاوم‌سازی دارند میانگین تراکم دانش‌آموزی در تهران ۳۳و میانگین کشوری ۲۳نفر است.

او افزود: ۲۲هزار کلاس درس در تهران باید تخریب و بازسازی شوند بزرگترین امید ما خیرین مدرسه‌ساز هستند افرادی که ۵۰درصد بار آموزش و پرورش را با تعهد مشارکتی یا تعهد ۱۰۰درصدی بر دوش می‌کشند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران انسان‌سازی در تعلیم و تربیت و حمایت از نیروی انسانی را کاری بزرگ دانست و گفت: با کمک شهرداری و خیرین مدرسه‌ساز فضای آموزشی تهران بهبود می‌یابد. اولویت ما اتمام و پایان رساندن پروژه‌های مشارکتی با خیرین است.

این مدرسه در ۴طبقه و ۶کلاس درس ساخته شده است که یک سالن اجتماعات و یک کتابخانه دارد. دبستان مولود اسلامیه با هزار و ۵۰متر مربع زیربنا در ۴۳۲متر مساحت از سوی خیرین مدرسه‌ساز برادران عبدالحامد و محمد تقی معتمدیان ساخته شده است.

این آموزشگاه به صورت هیات امنایی اداره خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :