7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۱۳:۴۱:۴۰
کد مطلب:  1090029
وزیرآموزش‌وپرورش درآئین افتتاح مدرسه دخترانه مولود اسلامیه؛
اولین، مؤثرترین و خالص‌ترین معلم مادر است

همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه(س) و روز مادر بهره‌برداری از دبستان خیرساز شش کلاسه مولود اسلامیه با حضور وزیرآموزش و پرورش آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهر تهران، صبح امروز همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه(س) و روز زن، با حضور محسن حاجی میرزایی وزیرآموزش وپرورش ،فولادوند مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران و جمعی از مسئولین آموزش وپرورش ،آئین افتتاحیه دبستان شش کلاسه مولود اسلامیه خیرساز در منطقه ۸تهران برگزار شد.

محسن حاجی میرزایی در آئین افتتاح ،با تبریک روز مادر، اظهارکرد: همه نظام هستی در ساختن و پروندان پدیده‌ها سهیم هستند، برخی پروراندن‌ها غریزی و بااراده خداوند صورت می‌گیرد، مانند تولید عسل توسط زنبورعسل یا شکافتن دانه و بذر گیاهان و پرورش گل و گیاه و ...، لذا هر چیز و هرکس در این جهان در تکاپوی ساختن و پروراندن است.

وی افزود: انسان‌ها نیز همواره در حال پرورش دادن هستند اما کار انسان با سایرین در پروراندن متفاوت است آنچه انسان‌ها می‌سازند تابع فهم و هوشمندی و فرهنگ آن‌ها است لذا برخی از ساخته‌ها ماندگار است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: هرچند برخی در زندگی خود چیزی از خود به‌جا نمی‌گذارند اما برخی وجودشان پربرکت است و ما به چنین افرادی غبطه می‌خوریم چراکه آن‌ها از محدود فرصت‌های فانی و زودگذر دنیا بهترین استفاده را کردند و آثار ارزشمندی از خود به ماندگار گذاشتند چنانکه آثارش همواره در این دنیا و در جهان باقی ادامه می‌یابد.

 وی ادامه داد: تفاوت انسان‌ها در این است که برخی با ترکیب ابزار موجود و پیرامون خود چیزهای خوبی می‌سازند و خلقی زیبا را ایجاد می‌کنند، اما برخی از همین امکانات هیچ استفاده‌ای نمی‌کند به‌عنوان‌مثال ادبیات فارسی در اختیار همه قرار دارد اما حافظ شیرازی از ترکیب آن آثاری را بر جاگذاشته که دیوان آن در همه خانه‌ها وجود دارد.

وزیرآموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: اینکه ما ازآنچه در اختیارداریم چه چیزی می‌سازیم خیلی مهم است یکی پل می‌سازد یکی جاده و یکی مدرسه می‌سازد اما مدرسه یک ساختمان نیست بلکه جایگاه انسان‌سازی است هر اثری محدود است جز اثری که در پی یادگیری در انسان به وجود می‌آید و همواره در وجود او ماندگار است و حتی در بعد از مرگ نیز با او است.

 وی ادامه داد: امروز در آموزش‌وپرورش این اعتقاد وجود دارد که یادگیری تنها محصول مدرسه نیست بلکه تمام عناصر پیرامونی در یادگیری فرد مؤثر است.

عضو کابینه تدبیروامید گفت:‌ از برداران معتمدیان تشکر می‌کنم و به مادرشان تبریک میگویم، در روزی که بنام زن مزین است این برادران مدرسه را به مادرشان تقدیم می‌کنند و انشا الله آدم‌های بزرگی از این مدرسه به جامعه تقدیم، شود.

وی در پایان گفت: مادر اولین معلم و مؤثرترین و خالصانه‌ترین شکل معلمی است لذا هرچه همه دارند از مادران است بنابراین باید تمام‌قد در برابر مادران بایستیم و دستشان را ببوسیم.

بر این اساس؛ این آموزشگاه در زمینی به مساحت ۴۵۰مترمربع و با زیربنای ۱۰۰۰مترمربع در۴طبقه۲۵۰متری احداث‌شده است.

براساس این گزارش؛ اعتبار این طرح بیش از ۴میلیارد تومان است که توسط خیرین مدرسه‌ساز برادران محمدتقی و عبدالحامد معتمدیان تأمین شده است. همچنین این دو برادر درگرامیداشت یادوخاطره والده گرانقدرشان سرکار خانم مولود اسلامیه این مدرسه را به نام مادر بزرگوار خود نامگذاری و با افتتاح این مدرسه در روز مادر، این مدرسه را هدیه به مادر بزرگوارشان کردند.

شایان‌ذکر است؛ این مدرسه در محله سوسن‌آب نظام‌آباد که از محروم‌ترین محله‌های منطقه ۸تهران است، احداث و به بهره‌برداری رسیده است.

به اشتراک بگذارید :