6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ ۱۰:۴۹:۰۹
کد مطلب:  1088847
مدیرکل آموزش و پرورش در همایش بزرگ پیاده‌روی بانوان فرهنگی:
سلامت جامعه مرهون توجه به ورزش های همگانی است

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در همایش بزرگ پیاده‌روی بانوان فرهنگی ناحیه یک اهواز گفت: بیش از ۴۸ درصد فرهنگیان خوزستان بانوان هستند که برای تنوانمند سازی، سلامت و تندرستی آنها باید برنامه ریزی دقیق انجام داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، کورش مودت پیش از ظهر امروز جمعه ۲۵ بهمن ماه ۹۸ در همایش بزرگ پیاده روی بانوان فرهنگی ناحیه یک اهواز با اشاره به میلاد پر برکت میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر، گفت: توانمندی سازی نسل جدید و به ویژه بانوان از اهداف برگزاری این همایش است.

وی با بیان اینکه ورزش و به ویژه ورزش های همگانی رمز موفقیت و سلامتی جامعه است، عنوان کرد: بانوان در تنظیم رژیم غذایی خانواده نقش اساسی ایفا میکنند و میتوانند در سلامتی جامعه مثمر ثمر واقع شوند.

مودت یکی از عوامل مهم مرگ و میر بعد از تصادفات جاده ای را بیماری های قلبی- عروقی دانست و تصریح کرد: همایش های ورزشی و به ویژه برنامه های مستمر پیاده روی نقش مهمی در کاهش بیماری های قلبی - عروقی و کاهش مرگ و میر زودرس دارند .

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه بخش مهمی جامعه فرهنگیان خوزستان و کشور را بانوان تشکیل می دهند ، افزود : بیش از ۴۸ درصد فرهنگیان خوزستان بانوان هستند که برای تنوانمند سازی، سلامت و تندرستی آنها باید برنامه ریزی دقیق انجام داد.

وی با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی استان خوزستان به ۱۸ سانتی متر افزایش پیدا کرده است، گفت: افزایش سرانه فضای آموزشی استان نسبت به سال های گذشته رشد خوبی  قابل توجهی داشته است.

مودت از برنامه ریزی برای ارتقای شاخص های آموزش و پرورش خوزستان خبرداد و عنوان کرد : برنامه های مختلفی در جهت تحقق اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش خوزستان پیش بینی شده است.

به اشتراک بگذارید :