19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۰۹:۲۹:۱۶
کد مطلب:  lHTzxdSz
گفتگو با رئیس هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
کار در گزینش، راه رفتن بر روی لبه تیز تیغ است

گزینش یعنی انتخاب بهترین، برترین و خالص‎ترین از هر چیزی است و در حقیقت، استراتژی گزینش، تصمیم‎سازی است و تصمیم‎سازی مولد تصمیم گیری است لذا تصمیم گیری در حوزه گزینش باید عاقلانه و حکیمانه و سرشار از صفا و صمیمیت صورت بگیرد چرا که انتخاب و گزینش یک معلم خوب، تحول بنیادینی را ایجاد خواهد کرد

 

 

امروزه فرايند گزينش از اهميت بسيار بالايي در علم مديريت و توسعه نيروي انساني برخوردار شده است. بسياري از كارشناسان و متخصصان اين رشته يكي از مهمترين دلايل رشد و يا ركود عملكرد سازماني را ناشي از فرايند گزينش دانسته و نقش نيروي انساني را در تحقق اهداف سازماني حياتي دانسته و از اين رو بر نظام فرايند جذب و استخدام تاكيد خاصي دارد به طوری که پس از انقلاب اسلامي در ايران، به منظور جذب نيروهاي متعهد و متخصص در وزارتخانهها و سازمانهاي دولتي، نهادي در كشور تحت عنوان گزینش شكل گرفت كه متولي در اين امر خطیر شد. به این بهانه و در یک فضای صمیمی پای صحبتهای مدیر هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان  جناب آقای ولی الله بهرامیان، نشستیم مصاحبه زیر ماحصل نزدیک به یکساعت گفتگو با ایشان است که به آن اشاره میکنیم.

 

 

 

 

 

 

_ درابتدالطفا از فلسفه وجودی هسته گزینش توضیحات لازم را بفرمایید.

بهرامیان:       گزینش یعنی انتخاب بهترین، برترین و خالصترین از هر چیزی است و در حقیقت، استراتژی گزینش، تصمیمسازی است و تصمیمسازی مولد تصمیم گیری است لذا تصمیم گیری در حوزه گزینش  باید عاقلانه و حکیمانه و سرشار از صفا و صمیمیت صورت بگیرد چرا که انتخاب و گزینش یک معلم خوب، تحول بنیادینی را ایجاد خواهد کرد و همانند پرورش گلی است که توسط باغبان خوب رشد و نمو  پیدا میکند و به فرموده رهبر معظم انقلاب، هر چه در کشور از جلوههای پیشرفت و دستاورد و ابتکار میبینیم، همه آنها ریشه در آموزش و پرورش دارد . وبنده نیز معتقدم که اصل آن ریشه ،  درگزینش است . برگزیدن یک معلم با معیار های اسلامی و اخلاقی موجب ارتقاء فرهنگ دینی رشد علمی جامعه خواهد شد.البته ناگفته نماند که گزینشگران نیز باید از همه ویژگیهای بارز یک انسان کامل مانند خوشرفتاری، عاقل بودن، خوشبینی، پاکدامنی، متعهدبودن، صبوربودن و صفاتی مانند همت والا و نجابت  برخوردار باشند تا انتخاب درستی انجام بگیرد.

_ حال به نظر شما گزینشگران اداره از ویژگی هایی که به آن اشاره کردید، برخوردار هستند؟

بهرامیان:       بدون شک همه کارشناسانی که در این بخش فعالیت دارند، دارای خصوصیات برتری هستند چرا که همه ی آنها قبل ازاینکه دیگران راگزینش کنند، خودشان بادقت فراوان وطی مراحل سخت وسنگین گزینش شده وازفیلترهای خاصی ارزیابی گردیده اند تا برای انتخاب معلمان در کشور از ویژگیهای رفتاری و اخلاقی مطلوبی برخوردار باشند.

_ تاکنون آماری از گزینش انتخاب معلمان برتر را در پرونده خود به ثبت رساندهاید؟

بهرامیان:       در حال حاضر در هسته گزینش استان اصفهان حدود 250 هزار پرونده وجود دارد که 150 هزار پرونده دربایگانی راکد و حدود 100 هزار پرونده درسیستم رایانه ای ثبت وضبط  گردیده اند . مشغله و حجم کاری فوقالعادهای داریم به طوری که در طول 9 ماه گذشته، حدود 32 هزار مورد تحقیق از منابع محلی و شغلی و تحصیلی درباره ی افرادی که تمایل به فعالیت در حوزه آموزش و پرورش داشته اند انجام شده است زیرا اولین اقدام درگزینش،  تحقیق ازافراد مورد وثوق و معتمد و بی طرف درمورد داوطلبان باشند. ازاین مجموع پرونده ها 11 هزار پرونده درسال 1394 مربوط به مدارس دولتی، غیردولتی و حق التدریسها می باشدکه در سیستم آموزش و پروش مشغول به کارمی باشند.

 از این آمار، چه تعدادی مربوط به مدارس غیردولتی هستند؟

بهرامیان:       از این تعداد نزدیک به 4 هزار پرونده مربوط به مدارس غیر دولتی هستند که  فرایند گزینش برای آنها طی شده است. تعداد 5  هزار رای مثبت و منفی از کل پرونده های موجود در سال 94 صادر و ابلاغ گردیده است. همچنین مجموع مصاحبههای انجام شده ازداوطلبان دربخش های مختلف نیزحدود 2هزار و 500 مورد بوده است.

_ آماری از تعداد حقالتدریسی در مقاطع مختلف تحصیلی در دست دارید؟

بهرامیان:      بله هم اکنون تعداد حق التدریس ها در مراکز پیش دبستانی ها 1400 نفر و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان 1100 نفر هستند که برای وارد شدن به سیستم آموزشی پذیرفته شدهاند. تعداد پرونده‏های جذب سرباز معلم نیز 336 نفر به ثبت رسیده است.

_ از تعداد پذیرفتهشدگان، چند درصد را آقایان و خانمها تشکیل داده است؟  

 بهرامیان: 60 درصد بانوان و 40 درصد را آقایان تشکیل داده است.

_ به نظر شما چه ملاکهایی برای رسمی کردن حقالتدریس ها وجود دارد چرا که در حال حاضر تعداد زیادی از معلمان حقالتدریس در استان سابقه طولانی در این حوزه دارند اما متاسفانه تا کنون از تبدیل وضعیت آنها خبری نیست

بهرامیان:در خصوص تبدیل وضع به رسمی نیازبه طی مراحل خاصی می باشد. برای مثال برای تبدیل وضع ازپیمانی به آزمایشی حتماً باید مجوزتبدیل وضع ازوزارتخانه صادرگردد ولی برای تبدیل وضع از آزمایشی به رسمی پس از گذشت سه سال از آزمایشی شدن فرد پس از بررسی های گزینشی درصورتی که مشکل خاص گزینشی پیش نیاید گزینش مجوز لازم را برای حکم استخدام  قطعی  صادر  و در صورت درخواست برای نواحی و مناطق ارسال می شود. اما درخصوص روندکار درگزینش باید بگویم که ازتمام  مناطق ونواحی آموزش وپرورش استان و مدارس غیرانتفاعی، آموزشگاههای علمی آزاد وزبان و دیگر مراکزی که در استان وجود دارند، درخواستهای خود را به صورت پستی برای هسته ارسال می نمایند و مدیرهسته نیز درخواست ها را به صورت تفکیک شده با هدف تشکیل پرونده به دبیرخانه ارجاع میدهد که برای تشکیل پرونده ابتدا برای تمامی افراد طبق بند 5 ماده 2 قانون گزینش کشور، باید به منظور احراز عدم وابستگی آنها به تشکیلات وگروه های مخالف نظام وانقلاب استعلام شود و سپس تحقیقات از محل سکونت ، محل تحصیل و کار آنها صورت میگیرد و در مرحله بعد نیز دعوت به مصاحبه میشوند و توسط کارشناسان از آنها مصاحبه به عمل میآید سپس پرونده برای صدور رأی مناسب توسط ارزیابان و صاحبان نظر که متشکل از 5 نفر اعضای هسته گزینش می باشند، بررسی ومطابق باقانون گزینش ودرنظرگرفتن تمامی جوانب شرعی وقانونی وباحفظ شأن ومنزلت افراد اقدام به صدور رأی نموده ومراتب به اطلاع ادارات محل کارافرادرسانده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

_ به نظر شما کارشناسان هسته گزینش برای انجام این کار بزرگ و حساس از تخصص لازم برخوردارهستند؟

بهرامیان:      بله مصاحبه کنندگان ما از تخصص و توانایی لازم برخوردار بوده و برای این کار دوره های آموزشی خاصی را طی نموده اند و این فرآیند در یک فضای صمیمی و بدور از استرس و با آرامش خاصی انجام میشود و  بخش تحقیقات نیز توسط کارشناسنان تحقیق صورت میگیرد و در حال حاضر کارشناسانی به عنوان محقق در نواحی و مناطق با هدف بررسی سوابق معلمان فعالیت میکنند ونتیجه  تحقیقات خود را به ما تحویل میدهند. بایدبه این نکته هم اشاره کنم که وقتی پرونده ای درهسته موردارزیابی قرارمی گیرد، قبل ازاینکه درمورد فرد موردنظرقضاوت شود ، عوامل دخیل در تشکیل پرونده اعم از منبع تحقیق  ، محقق و مصاحبه گر ارزیابی می شوند و چنانچه در یک پرونده تناقض ویاتضادی بین تحقیق ومصاحبه وسایراستعلامات مشاهده شود، هرکدام ازعوامل فوق برای اثبات صحت عملکردخویش بایدپاسخ لازم را داشته باشند  وتازمانی که این تناقض رفع نگردد امکان نظردهی وصدوررأی برای اعضای هسته به وجود نمی آید.بنابراین زمانی رأی صحیح ومطابق با قوانین وموازین اسلامی صادرمی شودکه عوامل انسانی دخیل در آن ازهرگونه حب وبغض عاری باشند. که حقیقتاً درین بخش به حمدالله سعی شده است که ازافرادی استفاده شود که شرایط وحساسیت های کارگزینشی را داشته باشند.

_ به منظور جذب نیروهای متقاضی به سیستم آموزش و پرورش در سال جاری از سوی وزارتخانه ملاکهایی مانند بلند بودن قد یا کوتاه بودن قد در نظر گرفته شده بود که این موضوع نارضایتی تعداد زیادی از متقاضیان را برانگیخته بود. دیدگاه شما در این رابطه چیست؟

بهرامیان:      قبل ازهرچیزباید بگویم که درمورد استخدام افراد قبل ازاینکه به هسته گزینش معرفی شوند، ازسوی قسمت های که می خواهند درآن بخش بکارگیری شوند بررسی هایی ازجمله صلاحیت  علمی وسلامت جسم وروح وعدم سوء پیشینه ی کیفری صورت می گیردکه ربطی به گزینش ندارد وکوتاهی وبلندی قد نیز از آن دسته معیارهایی است که توسط بخش های دیگری موردارزیابی قرارگرفته ومتأسفانه به علت عدم آگاهی مردم از عملکرد وشرح وظیفه گزینش ، عدم موفقیت و ردشدن خود را ناشی از عدم تأییدگزینش می دانند. درصورتی که درگزینش فقط صلاحیت های اخلاقی، اعتقادی،سیاسی و ملاک های تقدم افراد مدنظرمی باشد. گاهی اوقات تعداد شاکیان به دلیل اینکه آمار استخدام ر اسه برابر ظرفیت اعلام می کنند بالا می باشد، ولی قانون مارا موظف کرده است که از میان افراد طبق ضوابط و معیارهای قانونی و بر اساس امتیاز نسبت به گزینش افراد واجد شرایط اقدام می کنیم و این نکته را باید متذکر شوم که گزینش یعنی انتخاب خوبترین ازبین خوبان است.

_ لطفا از جایگاه اصلی گزینش در قرآن کریم برای ما بفرمایید که تا چه اندازه به این موضوع اشاره شده است؟

بهرامیان:      پیرامون موضوع گزینش در بخشهای مختلف قرآن اشاراتی شده است. گزینش سنت جاری خداوند در نظام هستی است. همچنین تاریخ نشاندهنده انتخاب شایستهترین افراد برای هدایت، مدیریت امور انسان ها از طرف خداوند است و در سوره آل عمران ( آیه ی 33) میخوانیم که (( انُّ الله اصْطَفی آدم ونوحاً وآل ابراهیم وآل عمران علی العالمین ))  همانا خداوند حضرت آدم و نوح (ع)و خاندان ابراهیم(ع) وعمران که همگی خالصترین و برترین انسانهابرجهانیان بودندبرگزید. و در تمامی دورانهای زندگی بشر، بهترین افراد از سوی خداوند به هدایت و رهبری جوامع انسانی برگزیده میشدند. که از طرف پروردگار به هدایت بشر منسوب میشدند. حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که عدالت و اعتدال به این خاطر است که در همه زمینهها افراط و تفریط، بیمعنا است و بر همین اساس تلاش میکنیم که در امور خود افراط و تفریط نکینم و عدالت در گزینش را رعایت کنیم تا خدای ناکرده حقی از کسی ضایع نشود.

_ شما چند سال به عنوان مدیر هسته گزینش اداره کل مشغول به فعالیت هستید؟

   بهرامیان:      قریب به دو سال هست که در خدمت همکاران خود در هسته گزینش مشغول انجام وظیفه هستم

_ لطفا از سختی و حساس بودن کار خود برایمان بفرمایید.

  بهرامیان:     کار ما بسیار حساس است و در حقیقت کار ما نوعی قضاوت محسوب میشود. حتی می توان گفت که کارماحساس ترازکاریک قاضی است. زیرا قاضی دربین دویاچندنفر وباحضورطرفین دعوا وبرسرمسئله ای مشخص قضاوت می کند ولی ما باید بین یک فرد ویک جامعه وبدون حضورطرفین وبا امعان نظربه ارزشهایی که بایستی یک انسان داشته باشد و با معیارهای نظام اسلامی همخوانی نماید آنهم براساس گفته های دیگران وبررسی ابعاد شخصیتی وی که درطول یک ساعت مصاحبه ی حضوری باوی باوجود همه ی پیچیدگی های که شخصیت های مختلف درابعادوجودی خویش دارند قضاوت کنیم . پس اینجا راه رفتن بر روی لبه تیز تیغ است و باید در قضاوتهای خود دقت نظر لازم را داشته باشیم.از لحاظ کمی حجم کار گزینش در مقایسه با دیگر بخشها در رتبه بالاتری قرار گرفته و با عنایت به حساسیت کار  و حجم بالای پرونده ها  همواره سعی  بر این است که کیفیت فدای سرعت و کمیت نشود و باید در بررسی پرونده ها زمان به درستی مدیریت شود

_ بدون شک در طول مدتی که در این بخش فعالیت کردهاید، خاطرهای در زمینه نحوه گزینش افراد در ذهن دارید.

بهرامیان:     گاهی اوقات افرادی که به دلایل متقن واجد شرایط و ضوابط گزینش شناخته نشده اند، برای اعتراض به هسته مراجعه می کنند و شروع به درد و دل میکنند، چند ماه پیش خدمتگزار یکی از نواحی که به هر دلیلی رد شده بود، دو فرزندش را با خود آورده بود. وقتی پدرشان صحبت میکرد، بچه ها اشک میریختند. انسان دراین گونه مواقع دروضعیت احساسی بسیار خاصی قرارمی گیردو وقتی فکر میکند که اگر بتواند گرهای از مشکلات فرد را حل کند، شاید خدمتی  به جامعه و انسانیت کرده است چرا که رها شدن یک نفر بیکار در جامعه چه معضلاتی را به دنبال خواهد داشت البته چون کار ما با فرهنگ جامعه ارتباط دارد در بعضی از موارد خاص نباید احساسی عمل کنیم و همواره باید در کل صلاح و مصلحت جامعه و فرهنگ خود را در نظر گرفت که در گزینش بد آسیب جدی است

_ گزینش چه نقشی میتواند در مدیریت منابع انسانی داشته باشد؟

بهرامیان: امامخمینی( ره) در فرمان بسیارمهم وتاریخی که در 15 دی ماه سال 61 ارائه دادند فرمودند انسانهایی که در گزینش انتخاب میشوند باید از افراد صالح، متعهد، عاقل و صاحب اخلاق فاضله باشند. من معتقدم گزینش، یک حلقه از مجموعه حلقههای مدیریت منابع انسانی در آموزش و پرورش است و و بنده نیز در راستای این پیام تاریخی، تحقیقی درباره گفتار حضرت امامخمینی (ره) انجام داده ام و به این نتیجه رسیدم همه واژههایی که ایشان در فرمان تاریخی خود اشاره کردهاند، نشات گرفته از آیات و روایات قرآنی بوده است. در آِیات دیگر میخوانیم کسانی که ایمان آوردهاند و عمل صالح انجام دادهاند، در حقیقت بهترین انسانهای روی زمین هستند.

_ سخن پایانی: بهرامیان: درپایان جاداردکه ازهمه ی عزیزان به ویژه مدیرکل محترم هیئت مرکزی گزینش وزارت ، معاونین وکارشناسان مربوطه،  مدیرکل محترم آموزش وپرورش استان ، معاونین وهمکاران گرامی زیرمجموعه ایشان ، رؤ سا وکارشناسان محترم ادارات تابعه وسایر ادارات ونهادهایی که به هرنحوی  درزمینه های مختلف کاری باما مساعدت می نمایند وهمچنین همکاران زحمتکش وخدوم خودم درهسته استان وهسته های سایر استان ها تقدیروتشکرنمایم وسخن خودم را بااین بیت به پایان می برم که ((خدایاچنان کن سرانجام کار    توخشنودباشی ومارستگار)). والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاه.                                                                       

گفتگو از آسیه عسگری

 

به اشتراک بگذارید :