6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ ۱۰:۵۵:۵۳
کد مطلب:  1086787
طی یک سال گذشته صورت گرفت؛
تحصیل 5 هزار و 247 فقره سند برای املاک آموزش‌وپرورش

معاونت حقوقی و امور مجلس در طی یک سال گذشته برای 5 هزار و 247 فقره ملک فاقد سند متعلق به آموزش‌وپرورش، تحصیل سند کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، معاونت حقوقی و امور مجلس گزارشی از اقدامات انجام‌گرفته در طی یک سال گذشته را اعلام کرده است که در ادامه به بخشی از آن اشاره خواهد شد.

بر اساس این گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس توانسته است برای 5 هزار و 247 فقره ملک فاقد سند متعلق به آموزش‌وپرورش، تحصیل سند کرده است.

حمایت قضایی و معاضدت حقوقی از فرهنگیان به‌طور میانگین 15 هزار نفر در سال در راستای تحقق کرامت فرهنگیان و ارتقا منزلت، راه‌اندازی و به‌روزرسانی سامانه املاک آموزش‌وپرورش، برگزاری 10 نشست با کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، 137 جلسه اختصاصی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وزیرآموزش‌وپرورش و مستندسازی اراضی و املاک فاقد سند از دیگر اقدامات انجام‌گرفته در این معاونت است.

شایان‌ذکراست، معاونت حقوقی و امور مجلس علاوه بر برنامه‌ریزی در پیگیری برنامه تنقیح قوانین و مقررات آموزش‌وپرورش،فعالیت‌های مطلوب و مؤثری را در پاسخ‌دهی به هنگام و مناسب به 5 هزار و 682 فقره نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، برنامه‌ریزی برای کاهش بروز تخلفات اداری در میان کارکنان با برنامه‌های آموزشی و پیشگیرانه و تعیین تکلیف تعداد قابل‌توجهی از مدارس دارای حکم خلع ید و قلع‌وقمع از قوه قضائیه داشته است.

به اشتراک بگذارید :