19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۰۹:۲۵:۰۹
کد مطلب:  fv3JGB7J
مدیر کل آموزش و پرروش استان اصفهان در یکصد و سی و دومین جلسه علنی شورای شهر عنوان کرد:
شعار اصلی ما، آموزش مهارت های زندگی سالم بر مبنای زندگی ایرانی و اسلامی است

یکصد و سی و دومین جلسه علنی شورای شهر همزمان با روز معلم و روز جهانی کار و کارگر با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از اعضای شورای شهر در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر برگزار شد. در این مراسم مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ایراد سخن کرد و گفت: یکی از اصلی ترین شعار و هدف ما، آموزش مهارت های زندگی سالم بر مبنای زندگی ایرانی و اسلامی است

 

 

 

یکصد و سی و دومین جلسه علنی شورای شهر همزمان با روز معلم و روز جهانی کار و کارگر با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از اعضای شورای شهر در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر برگزار شد.

در این مراسم مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ایراد سخن کرد و گفت: یکی از اصلی ترین شعار و هدف ما، آموزش مهارت های زندگی سالم بر مبنای زندگی ایرانی و اسلامی است

محمد حسن قائدیها افزود: خوشبختانه امروز در بحث تجلیل از فرهنگ و علم و دانش، مسئولان استان گوی سبقت را از ما ربوده اند و بر همین اساس افتخار می کنیم که شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان تعامل مطلوبی به آموزش و پرورش استان دارند.

وی ادامه داد: در جلسه امروز از 12 نفر معلم نمونه نواحی 6 گانه اصفهان و 4 پیشکسوت فرهنگی که به عنوان قدیمی ترین نیروی کارشناس محسوب می شوند تقدیر به عمل می آید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه امروز ملاک و مقایسه ارزیابی کشورها، میزان استفاده از توانمندی نیروی انسانی است، افزود: در حال حاضر سرمایه های اجتماعی حرف اول را در جوامع می زند و این سرمایه ها هر چه رشد کنند، نشان از پبشرفت، رشد و ترقی جامعه است.

قائدیها ادامه داد: یکی از اهدافی که امروز در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است، افزایش سرمایه های اجتماعی و حرکت دادن دانش آموزان در فرایند تعلیم و تربیت است و تا زمانی که سرمایه های اجتماعی حاصل نشود، پیشرفتی در جوامع نیز اسجاد نخواهد شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته همراه با تعدادی از معلمان نمونه استان در محضر مقام معظم رهبری بودیم و ایشان فرمودند که آموزش و پرورش دستگاهی است که باید در آن سرمایه گذاری های مادی و معنوی بسیاری انجام شود.

وی عنوان کرد: در طی دو سال گذشته دولت تدبیر و امید تلاش کرده است در جهت ایجاد معیشت مطلوب برای معلمان اقدامات بزرگی انجام دهد که اولین طرح آن نیز تصویب رتبه بندی معلمان بود که بیش از 8 سال برگشت داده می شد اما خوشبختانه گام اول اجرای این طرح در اسفندماه سال 93 به سرانجام رسید.

وی با اشاره به مطلب فوق گفت: اجرای مرحله اول این طرح اگرچه مبلغ چندانی به حقوق معلمان اضافه نکرد اما به عنوان اولین گام کار بزرگی بود چرا که 1450 میلیارد تومان برای این منظور اعتبار تخصیص داده شد.

قائدیها بیان کرد: مرحله دوم این طرح نیز در اواسط سال جاری بررسی خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه در ارتباط با افزایش حقوق بازنشستگان هیات دولت طرحی را در کمیسیون اجتماعی به تصویب رساند، گفت: متاسفانه بعد از مدت ها تنها موفق به پرداخت 4 ماه از حقوق حق التدریسی ها شدیم و هم اکنون باز به این قشر زحتمکش بدهکار هستیم.

قائدیها ادامه داد: هنوز 10 میلیارد تومان از میزان پرداخت پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش بدهکار هستیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در کشور ژاپن 2 درصد از منابع طبیعی، 18 درصد از منابع فیزیکی و 80 درصد از منابع انسانی استفاده می شود این در حالی است در کشور ایران آنطور که باید و شاید از منابع انسانی استفاده چندان مطلوبی صورت نمی گیرد.

در ادامه نیز مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در پاسخ به سوالات تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان چنین پاسخ داد و گفت: بعد از سفر به روسیه به منظور شرکت در اجلاس وزرای آموزش و پرورش و بازدید از نمایشگاه توانمندی های آموزش و پرورش ، دو نکته قابل توجه بود. اول اینکه در روسیه مدیریت از مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه بر عهده یک وزیر بود و تمامی امکانات لازم را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار می دادند.

وی ادامه داد: در بسیاری از ایالت های روسیه اداره کردن آموزش و پرورش بر عهده شهرداری ها است این در حالی است که در کشور ما به عهده دولت است.

قائدیها تصریح کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته میانگین ماهیانه حقوق معلمان استان 130 میلیارد تومان است که متاسفانه دولت توانایی اداره چنین دستگاه گسترده ای را ندارد و هم اکنون نیز 650 میلیارد تومان به معلمان بدهکار هستیم.

وی در پاسخ به سوال دیگر یکی از اعضای شورای شهر گفت: پیشنهاد می کنیم که جلسه ای با حضور مدیر کل نوسازی استان و شورای اسلامی شهر پیرامون مباحث مربوط به نوشازی و مقاوم سازی و همچنین کاربری زمین ها برگزار شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در پاسخ به سوال یکی دیگر از اعضای شورای شهر اصفهان عنوان کرد: امسال 200 عنوان کتاب جدید التالیف با موضوعات متنوع برای مقاطع مختلف تحصیلی وارد بازار شده است.

وی تصریح کرد: ایجاد تغییرات در کتب درسی به راحتی صورت نمی گیرد چرا که براساس قانون چاپ کتاب ها چندسالی به طول می انجامد و بر همین اساس پیشنهاد می شود که کارگروهی تشکیل شود و درباره نوع محتوای کتب درسی و همچنین کیفیت آنها تبادل نظر صورت بگیرد.

قائدیها بیان کرد: امسال بعد از 35 سال ، انتخاب معلمان نمونه به استان ها واگذار شد به طوری که این قشر زحمتکش در شورای معلمین انتخاب می شوند.

 

 

به اشتراک بگذارید :