14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۰۸:۲۸:۱۰
کد مطلب:  XJoR04KB
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان به مناسبت آغاز هفته معلم

مهدی حاجتی به مناسبت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و آغاز هفته معلم پیامی صادر کرد.

به نام خداوند جان و خرد
                                                                                                             

به نام خداوند دانایی که پیامبر مهربانی و رحمت را با امر به خواندن مبعوث کرد و سلسله پیامبران و پیشوایان را مفتخر به وجود نازنین معلمی کرد که در سایه سار آموزه های او می توان خوبی و خوشی دنیا و آخرت را رقم زد.

هفته معلم فرصت مغتنمی است تا از کوشش های صادقانه و مجدانه ایثارگران عرصه ی تعلیم و تربیت تجلیل و قدر دانی شود به ویژه در سالی که مزین به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» است، آغازین روز این هفته با اجلاسیه فرهنگیان شهید شروع و پایان آن با مبعث پیامبر دانایی و رحمت به پایان می رسد.

تقارن آغازین روز هفته با سالروز شهادت استاد فرهیخته مرتضی مطهری(ره) و اجلاسیه فرهنگیان شهید به منظور معرفی معلمان و دانش آموزان شهید به عنوان بهترین اسوه های ایثار و مقاومت ، و بعثت پیامبر رحمت و مهربانی به عنوان الگوی راستین معلمی چراغ هدایتی می باشد که روشنی بخش مسیر فتح قله های دانایی ، توانایی ، اخلاق و معنویت است.

اینجانب بر خود واجب می دانم این روزها را محضر همه ی همکاران ارجمند و معلمان عزیز شادباش گویم.

امیدوارم با الهام از آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) و تکیه بر اندیشه های بلند امام راحل (ره) و آثار استاد شهید مرتضی مطهری و رهنمودهای مقام معظم رهبری و در سایه سیاست های دولت تدبیر و امید با استفاده از علم ، اندیشه و توانایی های معلمان شاهد فردایی بهتر و برتر برای آموزش و پرورش باشیم.

از خداوند بزرگ در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) برای همه ی همکاران ارجمند و معلمان عزیز سربلندی و پیروزی پایدار را خواستارم.

 

مهدی حاجتی
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان

به اشتراک بگذارید :