4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۴:۳۱:۵۹
کد مطلب:  1084408
مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش
تربیت دانش آموزان کارآفرین رویکرد وزارت آموزش و پرورش است

مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش گفت: تربیت و پرورش دانش آموزان کارآفرین و خلاق برای ایجاد اشتغال پایدار در آینده رویکرد این وزارتخانه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام، فرحناز مینایی‌پور روز جمعه در آیین اختتامیه‌ رویداد کارآفرینی دانش آموزی در حوزه فناوری اطلاعات «تینوتک» در ایلام افزود: یکی از رویکردهای مهم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبحث اقتصادی و حرفه‌ای است و برگزاری رویدادهایی با این محور در دستور این وزارتخانه قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: ایلام در این حوزه ظرفیت‌های بکری دارد که می‌توان با برگزاری چنین برنامه‌هایی استعدادهای آنان را به شکوفایی رساند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز با تاکید بر اینکه کشور امروز نیازمند تربیت انسان‌های ماهر است، افزود: تشویق دانش‌آموزان بویژه مناطق حاشیه‌ای در دستور کار این سازمان قرار دارد.

در ادامه مدیر پروژه طرح توسعه نگرش کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات نیز اظهار کرد: طرح توسعه نگرش کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات از سال گذشته در استان های تهران، هرمزگان، چابهار و مناطق کم برخوردار مشهد و ایلام در حال برگزاری است.

ساعده سلوکی هدف از اجرای این طرح را توسعه نگرش کارآفرینی و فرهنگسازی با محوریت کسب و کارهای حوزه آی تی برشمرد و گفت: در این رویدادها در دو بخش کمپ برنامه‌نویسی و برنامه نویسی همراه با کارآموزی در دستور کار قرار گرفته است تا دانش آموزان بتوانند فضای بازار کار را در حورزه آی تی درک کنند.

وی با بیان اینکه در این طرح از اسفند پارسال تاکنون نزدیک به یک هزارو ۵۰۰ نفر دانش آموز مشارکت داشته اند، تصریح کرد: دو طرح برنامه‌نویسی در این زمینه در تهران برگزار و در فاز سوم ۱۵ دانش آموز مقطع سوم متوسطه در حال کارآموزی هستند و خود را برای وارد شدن به شرکت‌های آی تی آماده می‌کنند.

سلوکی با بیان اینکه فاز دوم این طرح برنامه‌نویسی است، ادامه داد: توسعه این فاز در سطح کشور در دستور کار قرار دارد و افراد مسلط بر برنامه نویسی رایانه جامعه هدف این برنامه هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام نیز با اشاره به محدود شدن بدنه دولت اظهار کرد: تشویق به کارهای خصوصی بویژه حوزه IT موثرترین و زودبازده‌ترین عرصه برای کسب و کار است.

این رویداد با همکاری ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات و جهاد دانشگاهی برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :