10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۴:۰۳:۱۱
کد مطلب:  1084234
سازمان بسیج فرهنگیان کردستان برگزار کرد:
آئین گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سنندج

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی نقلاب اسلامی، ویژه برنامه ای به همین مناسبت با حضور مسئولین استانی و با مشارکت سازمان بسیج فرهنگیان کردستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، آئین گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیرکل آموزش و پرورش و معاونین اداره کل ، فرمانده بسیج سپاه شهرستان سنندج، تنی چند از مسئولین و فرهنگیان در سالن همایش تبلیغات اسلامی استان در سنندج برگزار شد.

رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این مراسم با گرامیداشت دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران، نقطه عطف تاریخ کشور است، چرا که وقوع انقلاب اسلامی، تفاوت ویژه ای با سایر وقایع دارد.

قربانی با بیان اینکه تاریخ ایران همواره با فراز و فرودهایی روبرو بوده است؛ اظهارداشت: قرون اسلامی دوران مطلوب تاریخ ایران و حمله مغولان ، دوران قاجاریه و پهلوی دوران افول تاریخ کشور ایران بوده است .

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بازگشت به خویشتن، خودکفایی، استقلال است؛ خاطرنشان کرد: در طول 41 سال گذشته انقلاب اسلامی همواره مورد تهاجم نظام سلطه بوده که جنگ تحمیلی هشت ساله، شبیخون فرهنگی در سال 70 و تحریم های اقتصادی از سال 90 نمونه هایی از نقشه های استکبار علیه کشور ما بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه نظام استکبار در چند سال اخیر نیز کشور ما را تحت فشار قرار داده است؛ گفت: در چند هفته اخیر نظام سلطه به سردمداری آمریکای جنایتکار، سردار سلیمانی را شهید کردند و همواره برای حذف دستاوردهای انقلاب از هیچ کاری فرو گذار نبوده اند، اما به توفیق الهی و با مقاومت مردم عزیز بسترهای موفقیت فراهم شده و اتفاقات خوبی افتاده است.

قربانی افزود: شهادت این شهید زمانی اتفاق افتاد که ملت عراق در کنار ملت ایران در مقابل استکبار ایستادند و از طرف دیگر اتحاد و وحدت ملی میان مردم ایران بیشتر شد چراکه حضور جمعیت چند ده میلیونی برای تشییع سردار برای نظام سلطه بسیار سنگین بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معامله ننگین با نام « معامله قرن» ، تصریح کرد: این به اصطلاح معامله، نمود مقاومت در بین ملت ها را بیشتر کرده و موجب اتحاد و همدلی بیشتر ملت های مسلمان خواهد بود.

وی تلاش های نظام سلطه برای حذف دستاوردهای انقلاب اسلامی را شکست خورده دانست و گفت: جنایات و نقشه های شوم استکبار جهانی، اتحاد مردم خاورمیانه را بیشتر می کند و موجبات اخراج آمریکایی ها از این منطقه را فراهم خواهد کرد.

قربانی در ادامه به نقش فرهنگیان در حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: فرهنگیان وظیفه دارند برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی، دانش آموزان را در عرصه های علمی و اخلاقی تربیتی به خوبی تربیت کنند و بستر های علمی و هویت ملی و تربیت دینی را برای آنان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه معلمان باید نحوه برخورد با آسیب های اجتماعی را به دانش آموزان آموزش دهند؛ تاکید کرد : پیشرفت های علمی دانش آموزان هیچ گاه نمی تواند تضمین کننده اخلاق و رفتار آنان باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن دو آزمون مهم برای ملت ایران؛ اظهارداشت: نظام سلطه آمریکا زمانی در مقابل ملت ایران مایوس خواهد شد که حضور پرشور و گسترده مردم در دو عرصه راهپیمایی 22 بهمن  و انتخابات مجلس شورای اسلامی را ببیند.

وی حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال را عامل خنثی کننده توطئه های دشمنان و کوتاه کردن دست طمع ورزی آنان به ایران اسلامی دانست و تاکید کرد: دانش آموزان و فرهنگیان با حضور گسترده در این دو عرصه، بار دیگر پاسخ کوبنده به زیاده خواهی آمریکایی  ها و نظام سلطه خواهند داد.

گفتنی است در این همایش نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز به ایراد سخن پرداخت و از خانواده شهید فرهنگی اسماعیل مجیدی با حضور مسئولین استان تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :