23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۳:۳۱:۰۷
کد مطلب:  1084020
در استان ایلام برگزار گردید
نشست صمیمی مشاور وزیر در امور زنان وزارت آموزش و پرورش با مشاورین و رابطین امور زنان ادارات شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان ایلام

نشست صمیمی مشاور وزیر در امور زنان وزارت آموزش و پرورش با مشاورین و رابطین امور زنان ادارات شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان ایلام برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام،در این نشست فرحناز مینائی پور مشاور وزیر در امور زنان گفت:مشاورین و رابطین امور زنان باید با اطلس های منطقه به خوبی آشنا باشند تا بتوانند آسیب ها اجتماعی و چالش ها ی منطقه را به خوبی شناسایی کنند.

وی ادامه داد:مشاورین و رابطین باید با برنامه ریزی  لازم آموزش حقوق شهروندی را در اولویت قرار دهند و با همکاری سایر ارگان ها و نهاد ها تمام تلاش خود را برای آموزش حقوق شهروندی به دانش آموزاندر  مدارس دخترانه به کار بگیرند.

مینائی پور ضمن اشاره به تاثیر مثبت مهارت گفت و گو در مدارس افزود:شما مشاورین و رابطین با  برنامه ریزی مناسب زمینه مهارت گفت و گو در بین دانش آموزان را فراهم کنید و سعی کنید در تمام مناسبت ها شرایط گفت و گوی دانش آموزان با مسئولین،مدیران مدارس و معلمان را فراهم کنید تا مهارت گفت و گو در دانش آموزان تقویت گردد.

مشاور وزیر در امور زنان ضمن تاکید بر تقویت مهارت های اجتماعی دانش آموزان مدارس دخترانه اظهار کرد:معرفی نهاد های خارج از مدرسه مانند انجمن های مردم نهاد و آشنایی دانش آموزان با این نهادها و انجمن ها می تواند دانش آموزان مدارس دخترانه را با فعالیت های اجتماعی بیشتری آشنا کند و در این راستا دانش آموزان مهارت های اجتماعی بیشتری را کسب کنند.

در پایان این نشست مشاورین و رابطین امور زنان در مناطق و شهرستان ها فعالیت های انجام گرفته در حوزه امور زنان را تشریح و  در خصوص مشکلات و چالش های این حوزه بحث  و تبادل نظر گردید.

 
به اشتراک بگذارید :