10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۳:۲۰:۴۳
کد مطلب:  1083948
به مناسبت دهه مبارک فجر :
از یادمان لاله های روشن در آموزش و پرورش استان کردستان رونمایی شد

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از یادمان لاله های روشن استان رونمایی شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان همزمان با نهمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، معاونین ، روسای ادارات داخلی و جمعی از کارکنان اداره کل از یادمان لاله های روشن کردستان در محل اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان رونمایی شد.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این مراسم با تبریک دهه مبارک فجر، چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وگرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، به عظمت، رشادت و شجاعت شهدای گرانقدر اشاره کرد و گفت: شهدای عزیز برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی، جان عزیز خود را به عنوان بالاترین سرمایه فدا کردند .

وی با بیان اینکه بیش از 220 هزار شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است، اظهار داشت: شهدا به گردن همه ما حق دارند و ما نیز باید با انجام بهینه وظایف خود ، پاسدار خون پاک آنان باشیم .  

صلاح الدین مفیدی رییس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان نیز در آیین رونمایی از یادمان لاله های روشن گفت: در راستای برنامه های اداره کل شاهد وزارت آموزش و پرورش، یکی از وظایف اداره امور شاهد و ایثارگران استان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و برگزاری یادواره ها، برپایی یادمانها و نصب المان های شهدای معزز می باشد.

وی با بیان اینکه در استان کردستان  53 مدرسه شاهد و 2 مدرسه ایثارگران دایر است که هر کدام از این مدارس به نام شهدای معظم نام گذاری و مزین شده است و هم اکنون بیش از 14 هزار دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند،اظهار داشت : یکی از برنامه های اولویت دار این حوزه، ترویج و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و ارائه خدمات به خانواده های معظم شهداء و ایثارگران است.

مفیدی در ادامه گفت: در راستای زنده نگه داشتن نام و یاد شهدای والامقام ، یادمان لاله های روشن طراحی و در اداره امور شاهد و ایثارگران استان نصب شده است که امروز با حضور مسئولین و همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی رونمایی شد.  

به اشتراک بگذارید :