13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۹:۳۵:۱۰
کد مطلب:  wDOsGpZ3
مدیرکل آموزش پرورش استان گیلان:90 برنامه و ۵۰۰ یادواره شهدا در مدارس گیلان برگزار شد

مدیرکل آموزش پرورش استان گیلان با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات آموزش و پرورش در راستای کنگره ۸ هزار شهید گیلان گفت: ۹۰ برنامه و ۱۵۰۰ یادواره شهدا را در مدارس گیلان برگزار کردیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی عصر امروز در اجلاس فرهنگیان کنگره 8 هزار شهید گیلان که با حضور وزیر آموزش پرورش, و جمعی از مسئولان برگزار شد, ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 8 هزار شهید گیلان, 156 معلم شهید و850 شهید دانش‌آموز, اظهار داشت: از حضور خانواده‌های معظم شهدا, رزمندگان, ایثارگران و به‌ویژه خانواده معظم شهدای فرهنگی تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه امسال افتخار میزبانی خانواده‌های معظم شهدا را پس از 38 سال از پیروزی انقلاب را داریم, افزود: توقیق این را داریم میزبان عزیزترین قشر مردم یعنی خانواده‌های شهدا باشیم و در بزرگداشت مجلس شهدا معرفت و معنویت جلسه به ما درس فداکاری و ایثار می‌دهد.

مدیرکل آموزش پرورش استان گیلان با بیان اینکه برای برگزاری کنگره 8 هزار شهید از تیر ماه 94, کار را شروع کردیم, تصریح کرد: با توجه به رویکرد فرهنگی کنگره یکی از اجلاسیه‌های این کنگره به نام اجلاس فرهنگیان نامگذاری شد و هدف از برگزاری این اجلاس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی دانش آموزان با سیره شهداست.

حاجتی با اشاره به برنامه‌ها واقدامات آموزش و پرورش در راستای کنگره 8 هزار شهید گیلان, اظهار کرد: 90 برنامه و 500 یادواره شهدا را در مدارس گیلان برگزار کردیم.

مدیر کل آموزش پرورش استان گیلان دیدار با خانواده‌های شهدا, بازدید از مناطق جنگی در قالب اردوهای راهیان نور, را از دیگر اقدامات آموزش پرورش در راستای کنگره اعلام کرد و گفت: همه این اقدامات به برکت شهدا صورت گرفته است.

حاجتی با بیان اینکه برای برگزاری این اجلاسیه، اجلاسیه‌های استان‌های دیگر را نیز مطالعه کردیم, عنوان کرد: معرفی جلوه‌های زیبای دفاع مقدس در وصیت شهدا در دستور کار قرار گرفت و کتاب راه عاشقی برگرفته از سفر دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور نیز در دستور کار قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :