23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۹:۱۹:۰۴
کد مطلب:  Gxz5qLzM
وزیر آموزش و پرورش: به آشنايي دانش آموزان با فرهنگ ايراني - اسلامي اهتمام داريم

علی اصغر فانی، يكي از كاركردهاي تعليم و تربيت را ترويج فرهنگ ايراني - اسلامي ايراني دانست و گفت: به آشنايي بيش از پيش دانش آموزان با فرهنگ ايراني - اسلامي اهتمام داريم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، علي اصغر فاني عصر شنبه در مراسم افتتاح اجلاسيه شهداي فرهنگي گيلان كه در راستاي كنگره هشت هزار شهيد استان برگزار شد، افزود: وزارت آموزش و پرورش اين برنامه را در چهار محور ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در كتاب هاي درسي به منظور حفظ ارزش ها ، اجراي برنامه هاي درسي با مراسم هاي مرتبط در دستور كار قرار دارد.
وي ادامه داد: همچنين در همين راستا، با همكاري بسيج، 650 هزار دانش آموز را در قالب اردوهاي راهيان نور به مناطق عملياتي جنوب كشور كه يادآور دوران پرافتخار دفاع مقدس است، برديم.
وزير آموزش و پرورش اظهار كرد: تكريم ايثارگران در قالب كنگره هاي دانش آموزي انجام مي شود و تاكنون نيز كنگره هاي مختلفي برگزار شده ضمن آنكه موضوعات حقوقي و پشتيباني از جامعه ايثارگران نيز پيگيري مي شود.
به گفته فاني، آموزش و پرورش در حفظ ياد و بزرگداشت مقام شهدا و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت بيش از هر سازمان ديگري، نقش دارد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود، شهادت را ميل به سرچشمه نور، نزديك شدن به ذات هستي و راهي براي كشته شدن آگاهانه و براي هدف مقدس و في سبيل الله دانست.
وزير آموزش و پرورش ادامه داد: خون شهدا همواره در حال جوشش و فايده رساندن به جامعه است و خانواده معزز شهدا ، چشم و چراغ جامعه هستند و اجازه نمي دهند كه انحرافي در انقلاب اسلامي و اهداف متعالي آن بوجود آيد.
اولين كنگره هشت هزار شهيد گيلان، عصر امروز (شنبه) با افتتاح اجلاسيه شهداي فرهنگي استان آغاز شد. 
در طول برگزاري كنگره هشت هزار شهيد گيلان، چهار اجلاسيه شهداي فرهنگي، اجلاسيه بانوان، اجلاسيه نقش رزمندگان و ايثارگران و در نهايت اجلاسيه اصلي با سخنراني آيت الله نوري همداني برگزار مي شود. 
در اين مراسم از خانواده آيت الله احسانبخش نماينده فقيد ولي فقيه در گيلان، خانواده فرهنگي شهيدان نيك نام ، خانواده سه شهيد كريم بخش، خانواده هاي ابراهيم كشاورز، اديبي مهذب و ابوالحسن كريمي به نمايندگي از ساير خانواده هاي شهيد فرهنگي تجليل شد.
استان گيلان 156 فرهنگي شهيد و 850 دانش آموز شهيد تقديم انقلاب و نظام اسلامي ايران كرده است.

به اشتراک بگذارید :