21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۰۷:۵۵:۰۵
کد مطلب:  1082506
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری همایش استانی محیط زیست شهرستانهای استان تهران

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری  همایش استانی محیط زیست در رباط کریم خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  میر رضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت :لزوم تلاش در راستای نیل به جهانی عاری از هرگونه آلودگی از طریق آموزش بازیافت و مصرف کمتر سوخت های فسیلی ضروری است.

وی محیط زیست را موهبتی الهی خواند که به امانت به انسان سپرده شده و می بایست برای نسل آینده حفظ و صیانت گردد و افزود: آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.

 شفیع پور با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید بدانند کره زمین در خطر جدی است و  تنها حافظان طبیعت و زمین همین فرزندان کم سال ما و دانش آموزان هستند، اظهار داشت: دانش آموزان می توانند با خلاقیت ها و تلاش های خود طبیعت را پاک و عاری از آسیب و آلایندگی تحویل نسل های پس از خود دهند.

 

در ادامه محمدرضا فرزانه -عضو هیئت علمی دانشگاه محیط زیست- با برگزاری مسابقه ای اهمیت آبهای زیرزمینی و کمبود منابع آبی را در کشور برای دانش آموزان بیان کرد و گفت: هدف از برگزاری این همایش ایجاد بستر فرهنگی برای  حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و ایجاد الگوی فرهنگی و رفتاری در حوزه زیست محیطی دانش آموزان است.

 

گفتنی است 21 اثر دانش آموزی منتخب از مناطق تابعه استان به دبیرخانه این مسابقه ارسال گردیده بود که طبق نظر هیات داوران، 10 اثر برتر در این همایش مورد تقدیر قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :