10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۰۷:۴۲:۳۰
کد مطلب:  1082479
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان خبرداد:
مشارکت 120 هزار دانش آموز ابتدایی استان در جشنواره جابر بن حیان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان از مشارکت بیش از 120 هزار دانش آموز دوره ابتدایی استان در جشنواره جابربن حیان و فرصت های متنوع یادگیری  در سال تحصیلی جاری خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی ور وابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صدیقه عبدالهی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اظهارداشت: به منظور ایجاد زمینه و شرایط افزایش انگیزه دانش آموزان در یادگیری و تعمیق، توسعه وکاربست آموخته های آنان در سال جاری، جشنواره جابر بن حیان و فرصت های متنوع یادگیری با مشارکت بیش از 120 هزار دانش آموز دوره ی ابتدایی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای ارزشمند سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نگاه ویژه به بحث پژوهش در مدارس می باشد؛ گفت: در این راستا اجرای این جشنواره فرصت بسیار خوبی برای آموزش پژوهش محور در بین دانش آموزان فراهم می نماید .

عبدالهی نهادینه کردن تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان و تقویت حس کنجکاوی و اشتیاق دانش آموزان به نوآوری و پرورش تفکر خلاق و حل مسئله با فراهم کردن زمینه خودباوری-خلاقیت و پویایی و نشاط در بین دانش آموزان را از مهمترین اهداف این جشنواره عنوان کرد.

وی از دیگر اقدامات در راستای کیفیت بخشی را توسعه تکالیف مهارت محور و اجرای آن در 1850 کلاس دوره اول ابتدایی استان دانست و اجرای فعالیت های مکمل و فوق برنامه جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان بر اساس برنامه درسی در حوزه های تربیت و یادگیری در 100 درصد کلاس های درس دوره ی ابتدایی و کیفیت بخشی به فرایند یاد دهی-یادگیری در کلاس های چندپایه مدارس روستایی با استقرار 133 نفر راهبر آموزشی و تربیتی و تجهیز 4535 کلاس (62 درصد از کلاس ها) دوره ابتدایی به امکانات هوشمند سازی را از دیگر فعالیت های آموزشی و تربیتی در مدارس برشمرد.

به اشتراک بگذارید :