13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ ۱۳:۲۷:۵۶
کد مطلب:  1081381
فجر41؛
مرکز ویژه اختلالات یادگیری منطقه تسوج آذربایجان شرقی افتتاح شد

برای اولین بار در منطقه تسوج استان آذربایجان شرقی؛ مرکز ویژه اختلالات یادگیری (ld) افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از تسوج، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ضمن قدردانی از زحمات محمد باباآهنگر در خصوص پیگیری های لازم برای صدور مجوز افتتاح این مرکز در شهر تسوج، گفت: در سطح استان ۴۴ مرکز برای درمان مشکلات ویژه یادگیری داریم که 2 هزار و 235 دانش آموز در این مراکز خدمات دریافت می کنند.

مریم خوشبخت در ادامه با اشاره به اینکه قبلا دانش آموزانی بودند که به دلیل مشکلات کوچک یادگیری به ترک تحصیل روی می آوردند، افزود: دانش آموزانی که استثنا هستند نیاز به ترحم ندارند، بلکه به همیاری و همکاری نیازمندند.

این مقام مسئول در استان وجود اینگونه مراکز ویژه را راهی برای بالا بردن کیفیت آموزشی دانست و خاطر نشان ساخت نگرش و نگاه به این کودکان به عنوان دانش آموزان با نیازهای ویژه بایستی تغییر کند.

همچنین رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان از اختصاص یکی از 13 سهمیه ای که معاون وزیر برای استان آذربایجان شرقی تعهد داده بودند، جهت احداث یک باب مدرسه برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در منطقه تسوج خبر داد.

رئیس آموزش و پرورش منطقه هم ضمن گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر، از نیاز و ضرورت وجود مرکز اختلالات یادگیری (ld) در منطقه تسوج سخن گفت و از زحمات دکتر خوشبخت رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان در راستای همکاری و توجه وی برای صدور مجوز این مرکز سپاسگزاری کرد.

محمد بابا آهنگر در ادامه از سی سال خدمت صادقانه و همکاریهای بدون شائبه و دلسوزانه علی اکبر کهیانژاد در کسوت کارشناس آموزش ابتدایی و راهبر آموزشی منطقه تسوج قدردانی کرد.

گفتنی است در پایان رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان از نمایشگاه سواد رسانه ای که در دبیرستان مهر تسوج برپا شده بود، بازدید کرد.

ttp://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :