3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ ۱۲:۴۴:۵۸
کد مطلب:  1081192
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در آیین خشت گذاری و آغاز عملیات ساخت مجتمع آموزشی استثنایی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فشافویه؛
فضاهای آموزشی استان تهران بیشترین میزان فرسودگی را در مقایسه با سایر نقاط کشور دارد

آیین خشت گذاری و آغاز عملیات ساخت مجتمع آموزشی استثنایی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور وزیرآموزش و پرورش، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و مدیرکل آموزش و. پرورش شهرستانهای تهران در فشافویه ری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و به نقل از پانا، علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در این مراسم اظهار کرد: استان تهران از نظر تراکم فضاهای آموزشی و دانش آموزان بیشترین تراکم را دارد، درحالی که میانگین تراکم دانش آموزان در فضاهای آموزشی کشور ۳۳ نفر بوده، این رقم در تهران بالغ بر ۴۵ نفر است.

شهری افزود: فضاهای آموزشی استان تهران بیشترین میزان فرسودگی را در مقایسه با سایر نقاط کشور دارد از همین رو طرح ایجاد ۱۲ هزار کلاس درس مرتبا از سوی وزیر آموزش و پرورش پیگیری و رصد می شود.

وی در ادامه به شخصیت ارزشمند شهید سپهبد سلیمانی اشاره کرد و افزود: این شهید بزرگوار در زمان حیاتش، قوت قلبی برای رهبر و استوانه جبهه مقاومت در جهان اسلام به شمار می‌رفت که شهادتش نیز موجب پیوند قلبها و وحدت آفرینی بین ملت ایران شد.

رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز در ادامه این آیین گفت: ۴۰۰ مجمع خیرین به ثبت رسیده وجود دارد که با همکاری آموزش و پرورش نسبت به ساخت مدارس در مناطق مورد نیاز اقدام می کنند.

۲۴ هزار کلاس درس به صورت نیمه کاره مانده که باید تجهیز شوند

ناصر قفلی خاطر نشان کرد: در حال حاضر با کمبود ۲۱۰ مدرسه استثنایی مواجه هستیم که یکی از خیرین مدرسه ساز قول ساخت ۱۴ مدرسه اوتیسم را تا پایان سال داده است.

وی یادآور شد: ساخت ۲۴ هزار کلاس دولتی به صورت نیمه کاره مانده که باید تجهیزات و امکانات لازم برای تکمیل و اتمام آنها فراهم شود.

به مناسبت  22 بهمن و به یاد سردار سلیمانی، برای 22مدرسه و 22 مسکن، 22 میلیون اعتبار اختصاص یافت

حاج اکبر ابراهیمی یکی از خیرین مدرسه‌ساز گفت: اقداماتی به مناسبت ۲۲ بهمن، ۲۲ مدرسه، ۲۲ مسکن، ۲۲ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و ساز و خشت گذاری انجام خواهد شد.
وی افزود: ترویج فرهنگ ساخت و ساز مدرسه و خشت گذاری موجب رفع مشکلات در حوزه فضاهای آموزشی می شود.

در پایان این مراسم از خیرین مدرسه ساز تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :