18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۴:۰۲:۱۲
کد مطلب:  zEIhHd6V
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:
کلید سعادت و شقاوت جامعه در دستان معلم است

طی مراسمی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش قزوین از 19 معلم نمونه استانی و شهرستانی در آبیک تجلیل شد.

همایش بزرگداشت مقام معلم صبح امروز با حضور سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین، علی رحمانی فرماندار آبیک، مهرداد یحیایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک و جمعی از فرهنگیان این شهرستان در تالار نیلوفر برگزار شد.

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در این همایش گفت: آموزش و پرورش محور توسعه است،باید کاری کنیم که معلمان احساس کنند در صدر هستند، یکی از مسائل بزرگ در جامعه که مربوط به معلمان است، معیشت معلمان را می گویند، کلید سعادت و شقاوت جامعه در دستان معلم است.

وی افزود: مسئله دوم این است که معلم را کارمند می پندارند، بلکه این گونه نیست، معلم کارمند نیست بلکه بر کرسی علم و ادب نشسته است و او با جان و دل آدم ها سر و کار دارد، کسی که با روح و جان جامعه سر و کار دارد و آن معلم است، باید نگاه ها و نگرش ها نسبت به معلمین عوض شود، امروز اگر این آسیب های اجتماعی را در جامعه می بینیم کلیدش در دست معلمین است و باید نگاه جامعه نسبت به معلمین عوض شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطر نشان کرد: معلمین دريا دل هستند، معلم یک کارمند معمولی نیست که این گونه با این عزیزان برخورد می شود، این ها انسان های بزرگی هستند، معلم سراسر اخلاص و ادب و بزرگی است، اگر فرهنگ جامعه عوض نشود، در وضعیت معلمین و آموزش و پرورش تغییری حاصل نخواهد شد، همه باید نگاهشان نسبت به آموزش و پروش تغییر کند.

سالار قاسمی تصریح کرد: کار کردن برای معلمین نه تنها منتی ندارد، بلکه افتخار است، نهاد مدرسه مقدس ترین نهاد است، وظیفه همه ماست که در خدمت معلمین باشیم، در واقع هیچ جامعه ای بالاتر از اندیشه معلمین نخواهد بود و توسعه فرهنگی بدست با کرامت معلمین صورت خواهد گرفت.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک نیز در این مراسم گفت: به فرمایش امام علی (ع) هر کس کلمه‌ای به من بیاموزد مرا بنده خود کرده است که این امر بیانگر اهمیت جایگاه، مقام و منزلت معلمان است.

مهرداد یحیایی افزود: دولت تدبیر و امید در راستای احقاق حق معلمان خدوم و فرهیخته تلاش‌های فراوانی کرده است و در گام‌های بعدی نیز بهتر و مستحکم‌تر عمل می‌کند.

وی ادامه داد: در دنیای امروز فداکار بودن معلم بسیار مهم بوده، ولی حرفه‌ای بودن او و انتقال دانش به نحو مطلوب نقش اصلی است که یک معلم باید به نحو احسن آن را ایفا کند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک خاطر نشان کرد: آموختن برای دانستن، کمک کردن و با هم‌ زیستن از اهداف آموزش و پرورش است که متولیان امر تعلیم و تربیت باید برای تحقق این مهم گام‌های مؤثری بردارند.

به اشتراک بگذارید :