22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۳:۵۴:۲۸
کد مطلب:  Zf9XnaTi
فانی خبر داد:
اجرای تمام ابعاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در برنامه ششم

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مکلف هستیم دانش‌آموزان را توانمند وارد جامعه کسب و کار کنیم، خاطرنشان کرد: نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد مقاومتی تکلیف آموزش و پرورش است و در برنامه ششم توسعه کشور اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در تمام ابعاد داریم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، علی اصغر فانی در نشست شورای آموزش و پرورش استان گیلان گفت: طراحی و تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از 10 سال گذشته انجام شده و مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بر اجرای آن تأکید دارند.

فانی با تصریح بر اینکه تمام برنامه‌ها در سال 95 و سال آینده باید بر مبنای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش باشد، یادآور شد: هدایت تحصیلی به چهار عامل بستگی دارد، ابتدا استعداد، دوم علاقه، سوم نیاز جامعه و چهارم نیز امکانات تحصیلی در آموزش و پرورش است.

وی هدایت تحصیلی دانش‌آموزان را بسیار مهم خواند و افزود: آموزش و پرورش با طراحی نظام تحصیلی تلاش می‌کند چهار عامل مذکور در کنار یکدیگر باشند و امسال موضوع هدایت تحصیلی بسیار مهم است.

به گفته این مقام عالی وزارت آموزش و پرورش، اکنون 38 درصد از دانش‌آموزان متوسطه در شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش تحصیل می‌کنند.

وی متذکر شد:در سال 66 تعداد 11 درصد دانش‌آموزان در بخش فنی و‌حرفه‌ای تحصیل می‌کردند که تا سال 99 پایان برنامه ششم توسعه کشور باید به 46 درصد افزایش پیدا کند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در سال 93 تعداد 28 هزار نفر فرهنگی بازنشسته شدند و در سال 94 تعداد بازنشستگان به 33 هزار نفر رسید و 40 درصد پرداخت حق‌التدریس معلمان کاهش یافته است.

وی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: استفاده بهینه از منابع می‌تواند یکی از وجوه اقتصاد مقاومتی باشد.

فانی بحث فرهنگ‌سازی در اقتصاد مقاومتی را ماموریت آموزش و پرورش دانست و یادآور شد: آحاد جامعه باید به اصول اقتصاد مقاومتی واقف باشند.

وی اظهار کرد: اکنون آینده‌سازان جامعه در مدارس حضور دارند و تربیت اقتصادی و حرفه‌ای یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی در سند تحول آموزش و پرورش است.

به اشتراک بگذارید :