18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۲:۵۳:۴۷
کد مطلب:  DplA6zJW
دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم در مازندران:
مراسم تجلیل از مقام معلم در 4557 مدرسه مازندران برگزار می‌شود

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم در مازندران گفت: امسال با دستور استانداری مازندران در هر 4 هزار و 557 مدرسه مازندران مراسم تجلیل از مقام معلم برگزار می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، محمد قنبری اظهار کرد: امسال سی‌ودومین دوره ستاد بزرگداشت مقام معلم همزمان با سالروز شهادت استاد مطهری 12 اردیبهشت‌ماه در مازندران شکل می‌گیرد و برنامه‌های تجلیل از معلمان به‌طور متمرکز در تمامی شهرهای استان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: امسال با دستور استانداری مازندران در هر 4 هزار و 557 مدرسه مازندران مراسم تجلیل از مقام معلم برگزار می‌شود.

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم در مازندران با اشاره به اینکه مقرر شد امسال برنامه‌های هفته تجلیل از مقام معلم توسط سایر دستگاه‌ها انجام شود، گفت: در شهرستان به ریاست فرمانداران و در بخش‌ها و روستاها با کمک بخشداران و دهیاران مراسم تجلیل از معلم در دستور کار قرار دارد، و این ایام درحقیقت بهانه‌ای است تا به‌نوعی حق‌شناسی و قدردانی کنیم.

قنبری با اعلام اینکه آشنایی با افکار و اندیشه‌های استاد شهید مطهری در این هفته در دستور کار قرار دارد، افزود: این مهم فرصتی است تا دانش‌آموزان و معلمان با افکار و اندیشه‌های این شهید آشنا شده و آن را سیره زندگی خود قرار دهند.

وی یادآور شد: در واقع این هفته تنها هدف ما تجلیل و تکریم از مقام معلم نیست بلکه فرصتی است تا جامعه نیز خواسته‌ها و انتظارات خود را از معلمان مطرح کنند.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه حضور مسئولان و مدیران در مدارسی که تحصیل کردند به‌ویژه مناطق روستایی از جمله برنامه‌های این هفته است، تصریح کرد: این مهم سبب تشویق دانش‌آموزان شده و موجبات اعتماد به نفس آنان را بیشتر کرده که می‌توانند در آینده به این جایگاه دست یابند.

قنبری به نواخته شدن زنگ تکریم از مقام معلم روز یک‌شنبه 12 اردیبهشت ماه امسال به‌طور همزمان در تمام مدارس مازندران اشاره کرد و افزود: همایش کوه‌پیمایی، دیدار با معلمان و چهره‌های فرهیخته فرهنگی، شب شعر و خاطره‌خوانی، حضور مدیران آموزش و پرورش در تریبون نماز جمعه و حضور معلمان فرهیخته در صدا و سیما از دیگر برنامه‌های هفته معلم در مازندران به‌شمار می‌رود.

وی در پایان گفت: امسال تجلیل از 700 معلم منتخب شهرستانی، 30 معلم منتخب استانی و یک معلم منتخب کشوری در دستور کار قرار دارد.

 

به اشتراک بگذارید :