18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۲:۵۱:۵۰
کد مطلب:  tnUnSeqA
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران مطرح کرد:
بهره گیری از همه ظرفیت ها برای پایان بی سوادی

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران گفت: بی سوادی در استان باید ریشه کن شده و تکلیف باقی مانده بی سوادان مشخص شود. در این راستا از همه ظرفیت ها برای تحقق اهداف بهره گیری می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، داود تقی نیا در جلسه توجیهی روسای ادارات سواد آموزی و کاربران سامانه، افزود: در زمینه امور مالی و صرف به موقع اعتبارات تخصیصی باید توجه ویژه ای داشته و ریشه کنی بی سوادی در شرایط کنونی نیاز به ابتکار عمل و خلاقیت است. به همین منظور لازم است از افراد خلاق و خرد جمعی بیش از هر زمانی دیگر استفاده شود.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، بر تحقق و دست یابی به اهداف و انتظارات تعیین شده سوادآموزی در سال جاری و شتاب بخشی به امور محوله تأکید کرده و تصریح کرد: حجم فعالیت سال 95 ابلاغ و بر این نکته تاکید می شودکه بی سوادی در استان باید ریشه کن شده و تکلیف باقی مانده بی سوادان باید مشخص و از همه ظرفیت ها در راستای تحقق اهداف بهره گیری شود. از این رو برای رسیدن به اهداف، برنامه مدون سالانه  تنظیم و امور محوله  با بر نامه ریزی مشخص، بایدپیگیری شود.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان ساخت: برنامه ریزی  مفید تر و موثرتری  نسبت به برگزاری جلسات شورای  پشتیبانی سوادآموزی، بهبود کیفیت و ستاد امتحانات به عمل آید و از این ظرفیت ها در پیشرفت امور سواد آموزی بهره گیری لازم گردد.

وی نظارت بر امور  سواد آموزی را حائز اهمیت دانسته و با تأکید بر لزوم برنامه ریزی  مدون برای بازدیدها اظهار داشت: به همین منظور از  تمامی  ظرفیت های تعریف شده در جهت ارتقا کمیت و کیفیت فعالیت های سواد آموزی استفاده شود. ضمن آنکه بر برگزاری امتحانات اعم از نحوه بر گزاری، تصحیح اوراق امتحانی، ثبت فرم ها وتنظیم دفاتر، بازدید، تخلفات، نگهداری اسناد و مواردی از این دست نیز تاکید می گردد.

معاون سوادآموزی اداره کل در ادامه مباحث خود به مشارکت های بین بخشی و استفاده از ظرفیت های تعیین شده اشاره کرده و توجه به پاسخ به موقع مکاتبات را از ضروریات خواند. وی همچنین آموزش پودمانی را یکی از طرح های در دست اقدام سال جاری دانسته و لزوم فراگیری تغییرات جدید سامانه سواد آموزی را مورد تاکید قرار داد.

تقی نیا در پایان با بیان اینکه فاصله امتحانات و اعلام نتایج به حداقل زمان کاهش یابد تا مخاطبان به موقع تعیین وضعیت تحصیلی شوند، گفت: باید فاصله پایان امتحانات و پرداختی ها کاهش یابد. همچنین از ظرفیت موسسات در امور سواد آموزی برابر انتظارات بهره گیری شود و برابر ضوابط تعیین شده امور لازم به آنها محول و به همان نسبت خروجی دریافت گردد. معیار اصلی بررسی عملکرد و تخصیص منابع، سامانه سواد آموزی است  و کاربری و استفاده از سامانه  باید بین همه همکاران  عمومیت پیدا کند.

به اشتراک بگذارید :