7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ ۱۲:۰۹:۰۰
کد مطلب:  1078753
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر:
۸۵۰۰ دانش آموز بوشهری به اردو راهیان نور اعزام می‌شوند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر گفت: در سال جاری بیش از هشت هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان استان بوشهر به اردو راهیان نور اعزام می‌شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر،  علیمراد کرمی در جمع فرهنگیان و دانش آموزان اعزامی راهیان نور در اردوگاه فاطمه زهرا (س) منطقه مارد آبادان اظهار داشت: تلاش‌های زیادی برای برپایی این اردو با همکاری دو نهاد آموزش‌وپرورش و سپاه پاسداران انجام‌شده است و دانش آموزان باید از برکات ارزشمند این اردو بهره‌مند شوند و دست‌خالی این مکان را ترک نکنند.


کرمی با بیان اعزام دانش آموزان از آبان ماه آغاز و در پایان ماه جاری به پایان می رسد، ادامه داد: در مرحله اول چهار هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز دختر و در مرحله دوم نیز چهار هزار دانش‌آموز پسر به همراهی روحانیون و راویان برای تشریح عملیات‌های دفاع مقدس و ارائه برنامه‌های فرهنگی از سرزمین‌های راهیان نور بازدید خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان در این اردو از مناطق عملیاتی و یادمان‌های شهدای شلمچه، شهدای اروند، شهدای شرق کارون شهدای دشت ذوالفقاری، یادمان شهید تندگویان و بیمارستان صحرایی امام حسین (ع) بازدید خواهند کرد.


مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر گفت: راهیان نور اردویی فرهنگی و تربیتی است که با توجه به آثار و اماکن مناطق عملیاتی و تشریح حوادث هشت ساله دفاع مقدس نقش مهمی در آشنایی دانش آموزان با حوادث آن زمان دارد.
وی تصریح کرد: شهدا با نثار جان خود برای جلوگیری از هجمه‌های دشمن جامعه‌ای آرام را برای ما به ارمغان آوردند و توسعه انقلاب اسلامی به برکت خون شهدای والامقام است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر با بیان اینکه شهدا با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند یادآور شد: پاسداری از انقلاب وظیفه امروز همه مردم است و دانش آموزان با کسب علم و تحصیلات لازم باید ادامه‌دهنده راه شهیدان باشند.
کرمی به دو رویداد مهم پیش رو اشاره کرد و گفت: راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن امسال مقارن با چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان الگو و اسوه است که این راهپیمایی بزرگ را جلوه و شکوه بیشتری خواهد بخشید و توصیه می‌شود با شور و شعور در این راهپیمایی شرکت شود.


مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر انتخابات مجلس شورای اسلامی را از دیگر رویدادهای مهم پیش رو دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام شرکت در انتخابات و انتخاب کاندیدای اصلح مدنظر، ضامن آینده‌ای روشن برای انقلاب و کشور است.

به اشتراک بگذارید :