3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ ۱۰:۴۰:۵۸
کد مطلب:  1078439
وزیرآموزش‌وپرورش در جشنواره تئاتر فجر؛
یکی از ظرفیت‌هایی که در دانش‌آموزان توسعه پیدا می‌کند، از طریق تماشای تئاتر است

وزیرآموزش‌وپرورش اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌هایی که در دانش‌آموزان توسعه پیدا می‌کند، از طریق تماشای تئاتر است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی، در نهمین روز سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، با حضور در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر، اظهارکرد:آموزش‌وپرورش به موضوع تئاتر اهمیت می‌دهد و در حال حاضر همزمان در تمامی مدارس متوسطه جشنواره تئاتروسرود برقرار است و معلمانی که با این تکنیک و فن آشنا باشند، قطعا کارکرد بهتری دارند.

وی افزود: هفته تئاتر دانش‌آموزی تجلی کاری است که در طول سال تحصیلی انجام می‌شود چرا که برای انجام یک کار تئاتر، چند ماه زمان برای تمرین نیاز هست.

وزیرآموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: امروز تلفیق قابلیت‌های مختلف معلمان برای انتقال مفاهیم فوق‌العاده اهمیت دارد و یکی از این روش‌ها استفاده از فنون و ظرفیت‌های بالای تئاتر است.

حاجی میرزایی با تاکید بر همکاری بیشتر میان وزارت‌خانه‌های آموزش‌وپرورش و فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی برای انجام فعالیت‌های نمایشی، تصریح کرد:آموزش‌وپرورش از هر حرکتی که به توسعه همکاری‌ها منجر شود، استقبال می‌کند.

وی با بیان اینکه قطعا یکی از ظرفیت‌هایی که در دانش‌آموزان توسعه پیدا می‌کند، از طریق تماشای تئاتر است، گفت: تئاتر بر کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند و همچنین کسانی که به تماشای آن می‌نشینند، تأثیرگذار است و دانش‌آموزان با نقش‌آفرینی در تئاتر و با تماشای تئاتر می‌توانند ظرفیت‌های خود را افزایش دهند.

شایان ذکر است؛ محسن حاجی میرزایی در نهمین روز سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، برای تماشای نمایش «بیگانه در خانه» به کارگردانی محمد مساوات در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر حضور پیدا کرد.

 

به اشتراک بگذارید :