15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۱:۳۴:۴۴
کد مطلب:  X1QWFbWq
رئيس اداره مشاوره دوره هاي تحصيلي آموزش و پرورش فارس تاکید کرد :
لزوم توجه جامعه به خدمات مشاوران و روان شناسان

رئيس اداره مشاوره دوره هاي تحصيلي آموزش و پرورش فارس گفت:عدم توجه به تلاش ها و از خودگذشتگي هاي مشاوران و روان شناسان ،خسارت جبران ناپذيري بر جاي خواهد گذاشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، كامران حكمت گفت: نهم اردیبهشت ماه به نام روز  روان شناس و مشاور نامگذاری شده است و این نقطه عطفی خواهد بود تا آحاد مردم به اهمیت و ارزش خدمات تخصصی افرادی پاک نهاد، که در این لباس مقدس به فعالیت های انسان دوستانه ومعنوی مشغول می باشند وقوف بیشتر پیدا نمایند.

وي كه به مناسبت روز جهاني مشاور و روان شناس سخن مي گفت افزود: خدمات مشاوره اي و روان درماني منجر به كاهش حجم فراوان آسیب های روانی اجتماعی در جامعه شده است.

رئيس اداره مشاوره دوره هاي تحصيلي آموزش و پرورش فارس بيان داشت: عدم توجه به تلاش ها و از خود گذشتگی های این طیف از فرهیختگان جامعه خسارت های جبران ناپدیری بر جای خواهد گذاشت.گرچه اجر و بهره معنوی آنها  در این سلک بی حساب و بی شمارخواهد بود.

حکمت افزود :به مناسبت  روز گراميداشت روانشناس و مشاور، تمامي خدمات مشاوره اي و روان شناختي در مراكز مشاوره وابسته به آموزش و پرورش  در روز پنجشنبه رايگان بوده است.

گفتنی  است : 28 آوريل مصادف با نهم ارديبهشت ماه به عنوان روز جهاني روان شناس و مشاور نامگذاري شده است.

هفته مشاغل در مدارس استان فارس برگزار می گردد

کارشناس هدایت تحصیلی، شغلی اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز  از برگزاری هفته معرفی مشاغل در سطح استان خبر داد .

طیبه رحیمی ضمن اشاره به برگزاری این هفته از یکم الی هفتم اردیبهشت ماه  گفت: در این هفته برنامه های مصوب اداره مشاوره  به منظور معرفی مشاغل انجام شد که اهم این برنامه ها به شرح زیر است:

  • برپایی نمایشگاه شغلی از دست ساخته های دانش آموزان در هنرستان های چهار ناحیه و مناطق
  • تهیه اطلاعات شغلی  بومی استان در قالب کتاب و لوح   فشرده
  • بازدید دانش آموزان از مراکز شغلی و دانشگاهی
  • تهیه پوستر، بنر و بروشور شغلی وتوزیع در نواحی و مناطق
  • توزیع نرم افزار برنامه ریزی تحصیلی و فرآیند انتخاب رشته دانشگاهی
  • از راهبردهای مهم در سطح کلان که مورد تاکید پیگیری اداره مشاوره دوره های تحصیلی در ارتباط با هدایت و راهنمایی دانش آموزان به مشاغل مختلف در آینده بوده است تاکید بر توسعه کارآفرینی موسسات و شرکت های دانش بنیان و توسعه رشته های مختلف کاردانش و فنی حرفه ای بوده است.
  • همچنین بزودی کنگره بزرگ هدایت تحصیلی شغلی با حضور مسئولین وزارت آموزش و پرورش ، معاونت متوسطه و معاونت پرورشی برگزار خواهد شد.
  • برگزاری همایش های ویژه دانش آموزان ، والدین و همکاران در خصوص هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم در تمامی مدارس متوسطه اول
به اشتراک بگذارید :