22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۱:۳۲:۲۶
کد مطلب:  ZINFvbvt
مدیر آموزش و پرورش لارستان خبر داد :
جشنواره گلستان خوانی قطب جنوب فارس با حضور 13 شهرستان در لار برگزار شد

مدیر آموزش و پرورش لارستان گفت: جشنواره گلستان خوانی قطب جنوب فارس با حضور 13 شهرستان وبه میزبانی لارستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی  و روابط عمومی  آموزش و پرورش فارس و به نقل از لارستان ، محمد فیاض پور در آیین اختتامیه جشنواره گلستان خوانی قطب جنوب فارس که به میزبانی لارستان برگزار شد، با بیان اینکه " سعدی یک چهره جها نی و مردمی است "گفت: آثار سعدی جهان شمول است و در همه زمینه ها و موضوعات ،موفق وارد شده و نیاز جامعه امروز ما را به خوبی و با زبانی فصیح در آن زمان گفته است.

 وی با بیان  اینکه" سعدی در همه امور تبحّر داشت و  عدل ، احسان ، مردم داری ،توجه به اقشار مختلف و همچنین  موضوع اقتصاد و قناعت ،همه در آثار نظم و نثر او با چیره دستی بیان شده" ، خواستار آن شد که صدا وسیما  آثار سعدی را که همه سرشار از پند و حکمت است ، به تصویر بکشد.

 در ادامه كارشناس مسئول دوره دوم آموزش  ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: پیش از اجرای طرح گلستان خوانی ،در اکثر مدارس دامنه لغات دانش آموزان پایین و اعتماد به نفس آنها نیز ضعیف بود که  حتی برای خواندن یک مقاله نیز مشکل داشتند.

حبیب گشتاسبی افزود: خوشبختانه پس از اجرای این برنامه که تقریبا در تمامی کلاسهای دوره دوم ابتدایی  انجام شده ، این باور و اعتماد به نفس دردانش آموزان به وجود آمده تا در هر محفلی برنامه ای در خور تحسین اجرا کنند.

وی با تاکید بر  اینکه "اجرای این جشنواره دراولین سال ، ممکن است که کاستیها و نقایصی نیز  همراه  باشد "تصریح کرد :امید است با حمایت های مدیران مدارس ، کارشناسان  و همه دست اندرکاران  بتوانیم این طرح را از استان فارس به سایر استانها نیز تسرّی داده و به یک برنامه ملی تبدیل کنیم.

در ادامه این مراسم که با حضور مسوولین استانی و محلی  و همچنین  روسا و معاونین آموزش ابتدایی ادارات جنوب فارس برگزار شد ، ضمن اجرای  برنامه های مختلفی همچون سرود دانش آموزی، کنسرت سنتی، گروههای منتخب مدارس شهرستان ها و مناطق جنوب فارس به  اجرای نمایشی گلستان خوانی پرداختند.

اهدای تندیس سعدی به معاونین آموزش ابتدایی ادارات جنوب فارس و همچنین اعطای هدیه و بسته های فرهنگی به تمامی دانش آموزان شرکت کننده در این طرح  ،از دیگر برنامه های این جشنواره بود.

 گفتنی است جشنواره گلستان خوانی استان فارس ، در قطب های چهار گانه برگزار شده است و در حوزه قطب جنوب نیز  که به میزبانی  لارستان برگزار شد ،ادارت آموزش و پرورش شهرستان های قیر و کارزین، مهر ، لامرد، خنج ، گراش و مناطق اشکنان، علامرودشت، گله دار، اوز، جویم ، بیرم و عشایری حضور  داشتند.

به اشتراک بگذارید :