22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۱:۳۱:۰۸
کد مطلب:  7wiua8dP
مدیر آموزش و پرورش کازرون در جشنواره گلستان خوانی ادارات قطب غرب فارس:
ارزش دادن بیشتر به ادبیات، بار دین را سبک تر می کند

جشنواره پایانی گلستان‌خواني ادارات قطب غرب استان فارس به ميزباني مديريت آموزش و پرورش کازرون در سالن کانوان شهدای رضوان این شهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس و به نقل از کازرون، کاظم عباسی  در آیین اختتامیه  جشنواره گلستان‌خواني ادارات قطب غرب فارس که به میزبانی کازرون برگزار شد گفت: باید ادبیات کهن و کلاسیک در قالب کتاب های درسی به صورت گسترده گنجانده شود.

عباسی با بیان اینکه" ارزش دادن بیشتر به ادبیات، بار دین را سبک تر می کند" اظهار داشت: وقتی که سعدی و حافظ با کلمات تراشیده شده منظم، مفاهیم مذهبی، دینی و فلسفی را تا حد درک دانش آموزان ابتدایی ساده می کنند که برای آنان قابل فهم است، یعنی اینکه کمک به فهم دین کرده اند.

در ادامه رئيس اداره تكنولوژي و گروههاي آموزشي آموزش و پرورش فارس ،با اشاره به اینکه بیش ترین رشد عقلی دانش آموزان در دوره  ابتدایی شکل می گیرد، اظهار داشت: ما باید قدر این فرصت را بدانیم و با کمک کردن به رشد همه جانبه دانش آموزان ،آینده مملکت را تضمین کنیم.

عبدالعظیم فرجی ضمن توصیه به دانش‌آموزان در مورد قدردانی از تلاش معلمان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت افزود: باید قدردان کسانی باشیم که در مسیر کسب علم و معرفت و برای تقویت پشتوانه‌های علمی و معنوی دانش‌آموزان تلاش می‌کنند.

فرجی با اشاره به اینکه طرح گلستان خوانی در راستای رشد همه جانبه دانش آموزان انجام می شود، رشد اعتماد به نفس آنان، استفاده از پندهای سعدی و ارتقاء روخوانی دانش آموزان را از اهداف این طرح برشمرد.

رئيس اداره تكنولوژي و گروههاي آموزشي آموزش و پرورش فارس ، با اشاره به اینکه "گلستان سعدی بیش تر برگرفته از احادیث و قرآن است" بیان کرد: گلستان سعدی را می توان یک منشور تربیتی جهانی دانست.

گفتنی است در این مراسم  که با حضور شهرستان های غرب فارس برگزار شد، گروههاي دانش‌آموزي از کازرون، نورآباد ممسنی، قائمیه، خشت و کمارج، بالاده، دشمن زیاری، رستم، ماهور میلاتی، فراشبند و همچنين گروه دانش‌آموزان عشايري سیار ، به گلستان خواني سعدي پرداختند.

به اشتراک بگذارید :