1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ ۱۰:۰۸:۴۷
کد مطلب:  1078274
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران خبر داد؛
آیین افتاحییه مسابقات ورزشی دانش‌آموزان به شیوه مدرسه میزبان در کهریزک

آیین افتتاحیه طرح وزارتی مدرسه میزبان با حضور معاون تربیت بدنی، رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل، رئیس هیئت ورزش دانش آموزی استان و رئیس آموزش و پرورش کهریزک در سالن زنده‌یاد سهیل امیری کهریزک برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، الهه حسن‌پور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه در سند تحول بنیادین بر تربیت انسان‌های ماهر و با نشاط تاکید می‌شود، اظهار کرد: در طرح مدرسه میزبان اهداف؛ افزایش سرزندگی و شور و نشاط در محیط مدرسه، ورزش همگانی، گسترش نهضت داوطلبی دربین دانش‌آموزان، احداث اماکن ورزشی جدید به درون مدارس، بهبود یادگیری دانش‌آموزان، ایجاد رقابت بین مدارس، افزایش نقش مدرسه و... را مورد نظر قرار داده ایم.

این مقام مسئول اظهار داشت، این طرح از طرح‌های معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش است که در کنار طرح‌هایی همچون مدرسه پویا، مدرسه قهرمان و کانون قهرمان اجرا می‌شود.

وی در پایان گفت: مسابقات ورزشی باید هیجان و نشاط در مدرسه و بین دانش‌آموزان ایجاد کند از این رو مسابقات را در مدرسه برگزار کنیم، به این شکل که یک مدرسه‌هایی میزبانی را می‌پذیرند که دارای امکانات باشند و بخش فنی را منطقه انجام می‌دهد و این اقدام می‌تواند شور و نشاط ورزشی را به مدارس تزریق و محیط مدرسه را پرنشاط کند.

به اشتراک بگذارید :