22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۱:۲۸:۰۲
کد مطلب:  An5J2yzn
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس در خرم بید خبر داد :
20درصد از تولیدات محتوای کتاب فارسی ابتدایی از حکایات سعدی است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت : 20درصد از تولیدات محتوای کتاب فارسی ابتدایی ، با مجوز وزارت آموزش و پرورش از حکایات سعدی انتخاب شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس و به نقل از خرمبید ، علی عسکر جمشیدی در جشنواره گلستان خوانی  قطب شمال فارس که به میزبانی خرم بید برگزار شد ،علت اجرای این طرح در مقطع ابتدایی را  ، امکان تربیتی صحیح و هزینه کم این اقدام  در دوران ابتدایی عنوان کرد.

وی بر  لزوم آشنایی دانش آموزان با حکایات سعدی که برگرفته از آیات و روایات است تاکید کرد .

جمشیدی همچنین از گنجاندن بیست درصد از تولیدات محتوای کتاب فارسی ابتدایی با مجوز وزارت از حکایات سعدی خبر داد  و گفت: تاثیر گذاری افراد ماندگار بر روی فرهنگ جامعه بسیار زیاد است .

سید حمید مرتضوی ،مدیریت آموزش و پرورش خرم بید نیز در این همایش ،ضمن تاکید بر اهمیت اجرای  برنامه های اینچنینی  گفت: این برنامه ها در ترویج و تقویت زبان و ادبیات فارسی ،تقویت هویت ملی ،ایجاد اعتماد به نفس دانش اموزان وگسترش دامنه لغات فارسی دانش آموزان  بسیار مهم است.

گفتنی است در این همایش که در سالن اداره ارشاد  شهرستان خرم بید برگزار شد،  دانش آموزان پایه های چهارم ، پنجم و ششم ابتدایی شهرستان های آباده ، سده ، اقلید ، ارسنجان ، بوانات ، سرچهان ، پاسارگاد ، قادر آباد ، آباده طشک وخرم بید، برنامه های خود را که در قالب گلستان خوانی از حکایات سعدی  انتخاب شده بود ،اجرانمودند .

به اشتراک بگذارید :