13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ ۰۹:۱۴:۲۴
کد مطلب:  1078069
نمایشگاه توانمندی‌های دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کردستان برپا شد

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان از برپایی نمایشگاه توانمندی‌ها وآثار دست‌ساز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان به مناسبت دهه‌ی مبارک فجر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، خلیل رنجبر در حاشیه بازدید از نمایشگاه طلوع فجر در مرکز آموزشی، پرورشی و توانبخشی دخترانه گلها در سنندج اظهار داشت: همزمان با گرامیداشت دهه‌ مبارک فجر نمایشگاه توانمندی‌ها و دست سازه‌های دانش‌آموزان با نیازهای ویژه با ارائه آثار دانش‌آموزان دارای نیاز ویژه ذهنی، آسیب شنوایی، بینایی، جسمی حرکتی، چند معلولیتی و طیف اُتیسم در 22 مدرسه استثنایی استان برپا شده است.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه‌ها را آگاهی‌بخشی، آشنایی با استعدادها، نمایش توانمندی‌ها، ارتقای اعتماد به نفس و ایجاد نگرش مثبت جامعه نسبت به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه عنوان کرد و افزود: این نمایشگاه‌ها تا 22 بهمن ماه در مدارس با نیازهای ویژه شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان برپاست.

رنجبر گفت: دهه فجر نویدبخش طلوع آزادی و یادآور روزهای است که ملت تا پای جان از راه و رهبر خود حمایت کردند و نسل جدید انقلاب باید طعم شیرین استقلال و آزادی نظام جمهوری اسلامی را بچشند.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان کردستان با بیان این که دانش‌آموزان با نیازهای ویژه توانمندی‌های زیادی دارند، بیان کرد: اگر امکانات وبستر مناسب برای رشد وخلاقیت این دانش‌آموزان فراهم شود، آنها می‌توانند محدودیت‌های خود را پوشش دهند و توانمندی‌هایشان را به نمایش بگذارند.

رنجبر با تأکید بر آموزش مهارت‌های اساسی و ضروری، توانمندسازی و آماده‌سازی دانش‌آموزان با نیاز ویژه برای ورود به دوره حرفه‌آموزی و محیط کار اظهار کرد: مهارت‌آموزی دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا دانش، نگرش و ارزش‌های وجودی خود را به توانایی‌های واقعی وعینی تبدیل سازد.

وی به نقش مهارت‌آموزی در بروز خلاقیت‌های دانش‌آموزان اشاره و تأکید کرد: اجرای دوره‌های آموزشی، ارتقای مهارت‌های فنی و شایستگی‌های شغلی، آموزش کار آفرینی، مهارت‌های فنی، کسب و کار و برگزاری اردوی یک روزه مشاغل زمینه ورود دانش‌آموزان مستعد با نیازهای ویژه به بازار کار درآینده را فراهم می‌کند.

به اشتراک بگذارید :