13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ ۰۸:۲۵:۴۸
کد مطلب:  1077754
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان خبر داد :
پرداخت بیش از298 میلیارد تومان وام به فرهنگیان استان در طول یک سال گذشته

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان گفت: در طول یک سال گذشته بیش از 298 میلیارد تومان وام های مختلف به فرهنگیان استان پرداخت شده است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان نظام مرادی با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی به تشریح اهم اقدامات و شاخص های عملکردی این حوزه به خصوص ارائه تسهیلات و پرداخت وام به فرهنگیان استان پرداخت .

وی پرداخت مبلغ 34 میلیارد تومان وام مرابحه 12 درصد ، پرداخت مبلغ 800  میلیون تومان وام قرض الحسنه 4 درصدی ، پرداخت ماهانه مبلغ 12 میلیارد تومان وام 18 درصد به فرهنگیان متقاضی از طریق بانک ملی و پرداخت مبلغ 120 میلیارد تومان وام یک درصد به اعضای صندوق وام ضروری را از مهم ترین اقدامات استان در راستای پرداخت وام به فرهنگیان استان عنوان کرد .

مرادی یکی دیگر از اقدامات این معاونت را پرداخت کمک بلا عوض به بیماران صعب العلاج و پر هزینه فرهنگی اعلام کرد و با بیان اینکه مبلغ 150 میلیون تومان در این راستا پرداخت شده است ، گفت: طول یکی سال گذشته مبلغ 200  میلیون تومان کمک بلا عوض به دانش آموزان دارای بیماری های خاص یا صعب العلاج پرداخت شده است .  

 وی در بخش دیگری از گزارش خود با اشاره به تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و راه و شهر سازی مبنی بر ساخت 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان کشور، از تشکیل کارگروه استانی به منظور اجرایی نمودن این تفاهم نامه در استان خبر داد و گفت: با توجه به سهم حدود 3500 واحدی استان از این تفاهم نامه، با همکاری استانداری کردستان، اداره کل راه و شهر سازی و دیگر دستگاه های عضو ، احداث مسکن برای فرهنگیان واجد شرایط در دست پیگیری است .

به اشتراک بگذارید :