23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۲:۱۹:۰۰
کد مطلب:  2ZnBHX57
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح مدرسه مرحومه نیلوفر رفیعی تهرانی در ناحیۀ دوی ری:
سعادت ایران اسلامی در گرو توجه به علم و دانش است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح مدرسه مرحومه نیلوفر رفیعی تهرانی در ناحیۀ دوی شهر ری، در آموزش و پرورش ناحیه دو ری سعادت آینده ایران اسلامی را در گرو توجه به علم ودانش دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حجت الاسلام  ابوترابی در سخنانی، ضمن نقل حدیثی از رسول اکرم (ص) حضرت آدم (ع) را نماد علم ،حضرت نوح (ع) را نماد فهم وحضرت ابراهیم (ع) را نماد حلم و بردباری دانسته و تأکید کرد: میان علم و فهم تفاوت بسیار است چه بسا آنان که علم دارند و ازفهم برخوردار نیستند و این انسان ها چون به علمی دست می یابند، بر خود غره می شوند، اما انسان هایی که علم و فهم را در کنار هم دارند هرقدر هم به علم برسند باز براین نکته واقف اند که هنوز هیچ از علم نمی دانند.

وی در ادامه پیوند میان علم و حلم را پیوندی غیر قابل انکار دانسته و گفت: انسان به میزان علمش مطالب را می فهمد و آنچه که او را به علم پایبند می کند و مانع مغلوب شدن او به ناملایمات راه دانش می شود، حلم و بردباری است.

حجت الاسلام ابوترابی خاطر نشان کرد: خداوند از اهمیت علم در بیشترآیات قرآن می فرماید و میدانیم عزت و سعادت ایران اسلامی درگرو علم می باشد، پس باید در راه رسیدن به مقصود از جان و دل تلاش کنیم.

به اشتراک بگذارید :