23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۱۰:۰۷:۵۰
کد مطلب:  BCg9yboa
دیدار وزیر آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در گیلان

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش که برای شرکت در اجلاس فرهنگیان گیلان در این استان به سر می برد، با آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت دیدار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، وزیر آموزش و پرورش در این دیدار با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در دفاع از ارزشهای اسلامی وبه ویژه دوران 8 سال دفاع مقدس  گفت: دستگاه تعلیم و تربیت در دوران جنگ تحمیلی 36 هزار دانش آموز و قریب به 5 هزار فرهنگی را تقدیم کشور نموده است. وی گفت: استان گیلان 1000 شهید فرهنگی و دانش آموز را نثار آرمانهای انقلاب اسلامی کرده است که برگزاری اجلاس شهدای فرهنگی و دانش آموز گیلان در آستانه هفته بزرگداشت مقام معلم تقارن مبارکی است. فانی در ادامه افزود: به رغم مشکلات اقتصادی در آموزش و پرورش  بحمد الله در بسیاری از شاخصها رشد داشته ایم که به عنوان مثال تحت پوشش بودن 94 درصدی دانش آموزان متوسطه اول در سطح کشور از آن جمله است.

آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت هم در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور وزیر آموزش و پرورش در رشت، فرهنگیان را مصداق حدیث : "مداد العلماء افضل من دماء الشهدا " دانست و گفت: فرهنگیان با این مقام والا با شهادت دارای منزلتی دو چندان هستند.

به اشتراک بگذارید :