10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ ۱۷:۵۳:۰۰
کد مطلب:  1076915
900 مدرسه آذربایجان‌غربی مجری طرح یاریگران زندگی است

مدیرکل آموزش وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: 900 مدرسه استان اعم از دولتی، شاهد، سمپاد و هیات امنایی مجری طرح یاریگران زندگی است.

ابراهیم محمدی روز پنجشنبه در کمیته بهداشت روان و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اداره کل افزود: چهار هزار و 500 کارگاه طراحی شده که هر مدرسه موظف به اجرای پنج کارگاه با حضور دانش آموزان، کارمندان و والدین برگزار می شود.

وی ادامه داد: اعتیاد با بسیاری از مسایل در جامعه گره خورده و اساسی ترین تاثیر آن سست کردن بنیادهای خانواده است چرا که این موضوع کل خانواده را بهم می‌ریزد.

وی اظهار داشت: توجه به بحث اسیب های اجتماعی اولویت دار است و مواد مخدر در راس این مسایل مهم دارای اهمیت است هرچند که ما در مدارس چیزی به اسم معتاد نداریم چرا که جای معتاد در مدارس نیست.

محمدی اضافه کرد: ولی معتادانی در سن دانش آموزی داریم یا نداریم بحث جداگانه ای است و این افراد هستند و از تحصیل بازمانده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربیافزود: مبارزه با این بلای خانمان‌سوز، نیازمند عزم همگانی است و همه باید در این راستا دست به دست هم داده و برای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: امروز دغدغه خانواده ها مسایل علمی و آموزشی و موفقیت دانش آموزان است و در نظام تعلیم و تربیت به شکل مستقیم با این مسایل مواجهیم.

وی اظهار داشت: هم نظام تعلیم و تربیت و هم سایر نهادها به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این مسایل درگیر هستند و بدین علت لازم است اقدامات فرایندی فاز بندی شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه توجیه کامل مدیران در اجرای طرح یاریگران زندگی لازم است اضافه کرد: در این راستا باید سازو کاری طراحی شود تا کارگاههایی که برگزار می‌شود رصد شود و در راستای اجرای این طرح نباید فرصت را از دست داد.

وی با اشاره به اینکه نظارت ناظران بر نحوه انجام طرح یک ضرورت است گفت: حضور ناظران نیز لازم به رصد است تا بعد از آن با یک همت عمومی اجرای طرح ارزیابی میدانی شود.

طرح «یاریگران زندگی» با توجه به ظرفیت این نهاد در ۲۰ درصد از مدارس استان اجرا می‌شود

اجرای دقیق و اصولی طرح «یاریگران زندگی» در مدارس می‌تواند دانش‌آموزان را در مقابل آسیب‌های اجتماعی ایمن کند

اجرای این طرح از مهر امسال در آموزش و پرورش شروع شده و قرار است به همه مدارس آذربایجان غربی تعمیم یابد.

به اشتراک بگذارید :