10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ ۱۳:۳۴:۴۰
کد مطلب:  1076857
مدیر کل آموزش و پرورش استان:
باید یک رابطه عاطفی و منطقی بین دانش آموزان و معلم اتفاق بیفتد

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید یک رابطه عاطفی و منطقی بین دانش آموزان و معلم اتفاق بیفتد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، ظهر امروز همایش کارگروه های "هم اندیشان برتر" - کارگروه های اجرایی نمودن راهکارهای سند تحول بنیادین مدارس مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک ارومیه در محل بنیاد کودک ارومیه برگزار شد.

ابراهیم محمدی، مدیر کل آموزش و پرورش استان در این همایش اظهار داشت: شکل فعالیت معلمین و مجریان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در عین ایجاد انگیزه، روحیه معلمی و کاری علاقه مندانه می طلبد.

وی افزود: باید یک رابطه عاطفی و منطقی بین دانش آموزان و معلم اتفاق بیفتد؛ در غیراینصورت زحمات معلمی در بین کامپیوترها ،وایت بردها،و ...به تاریخ خواهد پیوست.

این مقام مسئول ادامه داد: در کار تدریسِ یک معلم، هرچه از انرژی درونی خود به شعل و هنر معلمی خود منتقل کند، آن کار به معنای واقعی اتفاق خواهد افتاد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: هنر و علاقه ی درونی هرچه در یک اثر هنری خود را نشان دهد آن اثر بیشترنمود خواهد داشت و اثر هنری ما، معلمیست.

محمدی بیان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، یک کلید واژه و هدف نهایی دارد و آن رساندن دانش آموزان به حیات طیبه یعنی زندگی ارام توام با عدالت، صداقت، شجاعت، استقلال طلبی و آزادی خواهی داشته باشند و به آرمانها و نظامش و وطنش علاقه مند باشد.

این مقام مسئول اضافه کرد: امروز یادگیری و یاددهی در کلاسهای درس و محیط های یادگیری ما باید بصورت منعطف باشد.

وی افزود: مدرسه تنها نهاد تربیتی موجود نیست؛ باید خانواده ها به این باور برسند که معلم و کتاب درس به تنهایی مسئول آموزش نیستند بلکه باید تحولی مشارکتی بین اولیای خانه و مدرسه ایجاد شود.تحول زمانی اتفاق خواهد افتاد که افکار تحول آفرین داشته باشیم .

وی با بیان اینکه جهت تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت اولا یک رهبر تحول گرا مورد نیاز است؛ افزود: کلید واژه دوم علاقه و عشق معلمیست که ارتباط معلمانه ایجاد کند و سومین کلید واژه اینست که باید بدانیم چه کسانی را و با چه هدفی میخواهیم تربیت کنیم.

به اشتراک بگذارید :