23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ ۱۱:۴۸:۱۹
کد مطلب:  1076524
به همت حوزه زنان وزارت آموزش و پرورش
آغاز به کار مدارس تربیت مربی حقوق کودک در یاسوج

به همت حوزه زنان وزارت آموزش و پرورش و با مشارکت معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و وزارت دادگستری ،مدارس تربیت مربی حقوق کودک در یاسوج آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه زنان آموزش و پرورش ، مدارس تربیت مربی حقوق کودک با مشارکت وزارت دادگستری و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال برگزاری است.

مینایی پور مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش در این خصوص عنوان کرد :  در راستای اجرای مفاد موافقت نامه شماره 139417 مورخ 30/10/98 وزارت آموزش و پرورش و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ، حوزه زنان آموزش و پرورش در نظر دارد تا " پروژه آموزش حقوق کودک به دانش آموزان دوره دوم ابتدایی " استان کهگیلویه و بویراحمد را با اهدف آشنایی دانش آموزان با حقوق خود ،ارج نهادن به شخصیت و کرامت دانش آموزان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس و همچین ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی آنان برای حضور موثر در عرصه های مختلف اجتماعی را اجرا نماید.

وی گفت : براساس موافقت نامه ، آغاز این پروژه در استان کهگیلویه و در ادامه به جهت اهمیت موضوع به صورت فراگیر در سایر استان ها اجرا خواهد شد.

مینایی پور در ادامه تاکید کرد که این پروژه با حضور جمعی از مسئولین وزارت دادگستری ، قوه قضایه و همکاران استان کهگیلویه طی روزهای سه شنبه 15 لغایت 17 بهمن ماه 98 در این استان در حال برگزار می باشد.

نکته قابل توجه اینکه این پروژه حدود 7000 نفر از دانش آموزان دوره دوم ابتدایی از 5 منطقه آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد شامل جاروسا، دیشموک ، عشایر ، لوداب و مارگون را تحت پوشش قرار می دهد .

شایان ذکراست که در این دوره 3 روزه 120 نفر از مدرسان اجرای این طرح به مدت 3 روز آموزش های لازم را می بینند تا انشاالله بتوانند به عنوان مربی آموزش حقوق کودک در این استان فعالیت نمایند.

به اشتراک بگذارید :