22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ ۰۷:۵۳:۱۶
کد مطلب:  1075670
رئیس اداره امور شاهد وایثارگران آموزش و پرورش کردستان:
ترویج فرهنگ ایثار وشهادت وحمایت از فرهنگیان ایثارگر از ماموریتهای مهم این حوزه است

رئیس اداره امور شاهد وایثارگران آموزش و پرورش کردستان گفت: در اجرای فرمان حضرت امام (ره ) ترویج فرهنگ ایثار وشهادت و حمایت از فرهنگیان ایثارگر از ماموریتهای مهم این اداره است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان صلاح الدین مفیدی در نشست شورای معاونین اداره کل با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: در راستای اجرای فرمان تاریخی حضرت امام ( ره ) در سال 65 و منویات وتاکیدات  مقام معظم رهبری و اساسنامه طرح شاهد، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجموعه طرح شاهد وایثارگران(ستاد مرکزی شاهد، اداره کل شاهد ، اداره شاهد  مدارس شاهد) تاسیس و تشکیل شده است.

وی افزود : در همین راستا برای هر کدام از وزارت خانه ها از  جمله وزارت آموزش و پرورش  وظایف و ماموریتهایی برای این مجموعه تعیین گردیده است.

 مفیدی گفت: اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان ضمن اینکه خود را ملزم به اجرایی نمودن سند تحول بنیادین، ساحت های تعلیم و تربیت و اهداف آموزشی و پرورشی و تمامی دستورالعمل ها و بخشنامه های وزارتی و استانی می داند، در اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اساسنامه طرح شاهد، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی سه ماموریت ویژه دارد که نیاز به مساعدت همه مدیران وروسای ادارات ومجموعه همکاران اداری و آموزشی و...دارد .

رییس اداره شاهد و امور ایثارگران استان، محقق شدن فرمان حضرت امام  (ره) و منویات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به ترویج و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد و مقاومت در سطوح اداره کل وادرات آموزش وپرورش شهرستانها ومناطق  و مدارس ، رسیدگی، پیگیری و حمایت از فرهنگیان ایثارگر به خصوص فرزندان و یادگاران شهدا ، جانبازان ، آزادگان و رزمندگان دوران دفاع مقدس و نظارت بر امور آموزشی و پرورشی و اجرایی مدارس شاهد و دانش آموزان طرح پراکنده در سایر مدارس را از جمله این ماموریت ها برشمرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: به فرمایش مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) وظیفه قدر دانی از ایثارگران به ویژه شهیدان و یادگاران آنان فریضه ای عینی و همیشگی است و تکریم شهیدان و تعظیم در برابر خانواده های صبور آنان واجب بزرگ امروز و همیشه ماست و حفظ حرمت و تکریم ایثارگران در جامعه بر همه لازم و ضروری است و تعظیم و تکریم خانواده معظم شهدا ، شهدایی که تمام هستی خود را خالصانه تقدیم امنیت و عزت و افتخار ما نمودند ، واجب است و شهدا هم موجب سربلندی و اقتدار و اتحاد ما شده اند و نمونه اش را درشهادت سردار رشید اسلام شهید سلیمانی دیدیم که چه عظمت و افتخاری آفرید که یادش  برای همیشه گرامی باد.

مفیدی با بیان اینکه ایام الله بهمن ماه ، ماه پیروزی خون بر شمشیر، و سالگرد پیروزی چهل و یکمین سال شکوهمند نظام مقدس جمهوری اسلامی است، اظهار داشت : این پیروزی، عزت، اقتدار، امنیت و آرامش حاصل خون بیش از 220 هزار شهید گلگون کفن و صدها هزار نفر جانباز و آزاده می باشد که استان کردستان با تقدیم بیش از 5400 شهید به این افتخار افزوده است واین شهدا پرچم افتخار و عزت برای استان هستند.

وی ادامه : آموزش و پرورش استان کردستان با تقدیم 551  معلم و دانش آموز شهید ،این پرچم عزت اقتدار را به عنوان سند پر افتخاری در کارنامه درخشان خود داشته و دارد که جامعه فرهنگیان استان  هم سنگر تعلیم و تربیت و هم سنگر جهاد ومقاومت و شهادت را حفظ کرده اند .

 رییس اداره شاهد و امور ایثارگران گفت: امروز آموزش و پرورش  استان و شهرستان ها مفتخر به حضور 604 نفر از فرزندان و یادگاران شهدا و مجموع 2004 نفر از ایثارگران و جانبازان ، آزادگان و رزمندگان عزیز 8 سال دفاع مقدس است .

وی با اشاره به اینکه در مجموعه اداره کل تعداد 7 فرزند ویادگار  شهدا و 4 جانباز سرافراز و 12 برادر و خواهر شهید  حضور دارند که موجب عزت و افتخار آموزش و پرورش  استان هستند، تصریح کرد : همه ما باید بدانیم  این یادگاران شهدا فرزندان کسانی هستند که در آن دوران سخت ایستادند تا امروز ما با اقتدار و آرامش و امنیت روی پای خود بایستیم ، فرزندان شهدا همکار ما و کنار دست ما هستند این عزیزان  در آن روزگاران سخت دفاع مقدس تالمات روحی زیادی کشیدند، پدارنشان شهید و خودشان بی پشتیبان ! آیا می توان چنین حادثه ای را نادیده گرفت ، آن هم فرزند کسی که برای حفظ اسلام و امنیت  واقتدار وطن و مردمش همه چیز را فدا نموده است.

 صلاح الدین مفیدی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه امروز هم ما و هم مسئولین باید آن تالمات روحی را با تکریم و تجلیل و با خلوص نیت و بی منت جبران کنیم. حفظ کرامت یادگاران شهدا و ایثارگران به عنوان همکاری ، کارمندی، مسئولی  در کنار ما کار بزرگ و اجر بزرگی دارند، اظهار داشت : انتظار است در هر  حوزه ای حرمتشان وکرامتشان نگه داشته شود ، فرهنگ والای اسلامی و دینی ما برای شهدا و یادگاران و حافظان امنیت و برای کسانی که برای استقلال و باورهای اسلامی هزینه کرده اند ارزش وافری قائل است و تکریم خانواده شهدا و ایثارگران را تجلیل از ارزش های انسانی و اخلاقی نیک می داند.

 وی گفت: مروز یکی از راههای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ کرامت عزیزان ویادگاران  شهدا و ایثارگران در مجموعه ای است که همکار هستیم و حفظ حرمت فرزندان شهدا ، حرمت خود  شهداست ، امید است همه ما از آن غافل نباشیم و برای روان سازی و تسهیل در امور وخدمات رسانی به این عزیزان در تجلیل و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سهیم باشیم و موجبات نگرانی آنان را فراهم نکنیم.

 مفیدی در خاتمه اظهار داشت : فرزندان شهدا هم نوصیه رهبر معظم انقلاب را مداقه نظر داشته باشند ،که حافظ حرمت خون پدران شهیدشان و ادامه دهنده راه شهدا و انتقال دهنده فرهنگ ایثار و شهادت به همکاران ، دانش آموزان وبه جامعه  باشند.   

به اشتراک بگذارید :