22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ ۰۷:۳۲:۲۴
کد مطلب:  1075648
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان :
در مسابقات پرسش مهر 20 ریاست محترم جمهوری بیش از 42 هزار نفر از دانش آموزان استان شرکت کردند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان از شرکت بیش از 42 هزار نفر از دانش آموزان استان در بیستمین دوره مسابقات پرسش مهر ریاست محترم جمهوری خبر داد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان حجت الله نریمانی با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با بیان اینکه این مسابقات در دو بخش دانش آموزی و فرهنگیان برگزار می شود، گفت: با اهتمام دست اندرکاران امر مرحله آموزشگاهی، شهرستانی و استانی  مسابقات پرسش مهر 20 ریاست محترم جمهوری اسلامی  ایران در بخش دانش آموزان در سه دوره تحصیلی  در استان کردستان به پایان رسید .

وی افزود : در دوره ابتدایی دانش آموزان  تا مرحله شهرستان، دوره متوسطه اول تا مرحله  استانی و دوره  متوسطه دوم تا مرحله کشوری مجاز به شرکت در این فراخوان می باشند .

 نریمانی همچنین اعلام کرد:  در بخش فرهنگیان کلیه شرکت کنندگان به صورت شخصی از طریق سامانه همگام ثبت نام و آثار خود را در سامانه بارگذاری نموده اند که کلیه مراحل پرسش مهر فرهنگیان از طریق وزارت آموزش و پرورش برگزار و نتایج به استانها اعلام خواهد شد .

معاون پرورشی و فرهنگی استان در ادامه اظهار داشت : در بخش دانش آموزی و در مرحله آموزشگاهی تعداد 42 هزار نفر در 12 رشته شا مل گرافیک (عکاسی ،پوستر ) طراحی،نقاشی، خوشنویسی، فیلم کوتاه،داستان نویسی،شعر،سخنوری، سرود همگانی و...  طبق نمایه مسابقات شرکت  و در سامانه همگام ثبت نام نموده اند.

وی گفت: پس از داوری آثار در مرحله شهرستان ، تعداد یک هزار اثر  برتر از 16  شهرستان ومنطقه به دبیرخانه استانی ارسال و داوری آثار از تاریخ  13 لغایت 15 بهمن ماه جاری در کانون ملی حضرت امام (ره) سنندج برگزار  و آثار برتر جهت ارسال به مرحله کشوری طبق سهمیه مشخص شده برای استان انجام  شد.

نریمانی ادامه داد : در پایان داوری مرحله استانی تعداد 104 اثر  برتر از مقطع متوسطه دوم طبق جدول زمان بندی ارسالی از سوی وزارت آموزش و پرورش جهت شرکت در مرحله کشوری این فراخوان ملی در تاریخ 28 بهمن ماه 98 تحویل  دبیرخانه کشوری پرسش مهر 20 واقع درکانون  شهید مفتح تهران خواهد شد  که پس از داوری مرحله کشوری فرهنگیان و دانش آموزان رتبه های برتر کشوری  استان کردستان  اعلام خواهد شد .

به اشتراک بگذارید :