21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ ۰۷:۳۰:۳۷
کد مطلب:  1075645
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان خبر داد :
برگزاری 229 دوره آموزشی برای توانمند سازی فرهنگیان استان در سال 98

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان گفت: از ابتدای سال 98 تاکنون 229 دوره آموزشی در راستای توانمند سازی نیروی انسانی برای فرهنگیان استان برگزار شده است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان  طالب محمدی با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، به تشریح اهم اقدامات و شاخص های عملکردی این حوزه پرداخت و گفت229 دوره با 724960 نفر ساعت برای فرهنگیان استان با میانگین هر نفر 31 ساعت در سال 98 برگزار شده است .

وی هم چنین از افزایش میزان پذیرش سهم استان در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و با بیان اینکه در سال 97 تعداد 260 نفر در دانشگاه فرهنگیان پذیرش شده اند، گفت: با پیگیری های صورت گرفته در سال 98 آمار پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان به 482 نفر افزایش یافت .

محمدی با اشاره به اجرای نظام راهبری مدرسه محوری در استان گفت: در این راستا 10 دوره آموزشی حضوری و غیر حضوری با شرکت 461858 نفر ساعت برگزار شد .

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از گزارش خود از تشکیل کارگروه استانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه ریزی برای عملیاتی نمودن زیر نظام های سند خبر داد و گفت: در همین راستا برنامه عملیاتی استان در سال 98 و برنامه های اجرایی سند تحول در طول برنامه ششم توسعه استان تهیه و تدوین شده است .

 وی یکی از دیگر از اقدامات برجسته این معاونت را تدوین و طراحی نظام جامع برنامه ریزی آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی 99/98 به صورت الکترونیکی عنوان کرد .

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان از اجرای طرح حامی « حمایت از معلمان پژوهشگر و مؤلف صاحب اثر » خبر داد و گفت: همایش تجلیل از معلمان مولف و مترجم همزمان با هفته معلم ، اردیبهشت ماه 99 در استان برگزار می شود .

محمدی در پایان به موفقیت های این حوزه نیز اشاره کرد و از کسب رتبه دوم کشوری استان کردستان در تحقق شاخص ها و مولفه های مرتبط با سازماندهی نیروی انسانی سال تحصیلی 99-98 ،کسب رتبه برتر کشوری در فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی و کسب رتبه دوم کشوری در تحلیل آماری و داده کاوی خبر داد .

به اشتراک بگذارید :