9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ۱۸:۲۵:۰۷
کد مطلب:  1075415
تبیین سیاستها و رویکردهای کیفیت بخشی و تشریح برنامه های دفتر آموزش دوره دوم متوسطه

سلطانیان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در دیدار با نمایندگان مدیران مدارس دوره دوم آموزش متوسطه، معاونین، کارشناس مسئولان و کارشناسان آموزش متوسطه نواحی و مناطق استان به تبیین سیاستها و رویکردهای کیفیت بخشی و تشریح برنامه های دفتر آموزش دوره دوم متوسطه پرداخت .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در چهاردهمین روز از بهمن ماه ۱۳۹۸، عباس سلطانیان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی نمایندگان مدیران مدارس دوره دوم آموزش متوسطه، معاونین، کارشناس مسئولان و کارشناسان آموزش متوسطه نواحی و مناطق استان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی در اجرایی شدن سند تحول بنیادین اظهار داشت : یکی از مشکلات ما در اجرای سند تحول بنیادین عدم همکاری سایر بخش هایی است که باید در اجرای سند با آموزش و پرورش همکاری نمایند . آموزش و پرورش برای اجرای سند نباید تنها باشد و امروز وزارت آموزش و پرورش مکلف شده تا نحوه مشارکت سایر وزارت خانه ها و ارگان ها را به شورای عالی آموزش و پرورش و سپس به شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارش دهد . 
وی در ادامه تأکید کرد : یکی از وظایف بسیار مهمی که در قانون برنامه ششم توسعه برای آموزش و پرورش وجود دارد اجرای سند تحول بنیادین بوده و در حقیقت مهمترین تکلیف قانونی همه ما در بخش های مختلف آموزش و پرورش است و ما باید با بسیج تمام نیروها و امکانات خودمان در هر حوزه ای که خدمت می کنیم تلاش در اجرایی شدن سند تحول بنیادین نماییم . 

سلطانیان افزود : رویکرد اجرایی شدن سند تحول تحقق راه کارهاست و این امر میسر نخواهد شد مگر آنکه هر شش زیر نظام سند تحول اجرایی گردد . 

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت : ساختار سند تحول بنیادین از هشت فصل تشکیل شده که در آن بیانیه ارزش ها ، بایدها و نباید ، شامل سی گزاره ارزشی ؛ مأموریت آموزش و پرورش ، چشم انداز ترسیم شده ، هشت هدف کلان و پانزده راهبرد کلان متناظر با اهداف و ... وجود دارد . 

وی اظهار داشت : سند تحول بنیادین زمانی محقق خواهد شد که بیست و سه هدف عملیاتی که در سند قرار دارد محقق گردد ؛ دستیابی به این اهداف منوط به تحقق 131 راهکاری است که ذیل این اهداف آمده است . و برای تحقق آن باید برنامه ها و فعالیت هایی تنظیم و اجرایی گردد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود به تبیین سیاستها و رویکردهای کیفیت بخشی و تشریح برنامه های دفتر آموزش دوره دوم متوسطه پرداخت . 

 

به اشتراک بگذارید :