21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۰۸:۴۲:۱۵
کد مطلب:  mtPAryWU
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبرداد:
اجرای آزمایشی طرح تلفیق سواد با مهارت IT در 5 استان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از اجرای طرح تلفیق سواد با مهارت IT در 5 استان خبر داد و گفت: اين طرح پس از ارزیابی در سراسر كشور اجرا خواهد شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، علی باقرزاده در خصوص اجرای طرح تلفیق سواد با مهارت IT ، اظهارکرد: این طرح مرحله آزمایشی خود را در 5 استان سپری می کند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بيان اين كه استان های تهران، خراسان رضوی، کرمان، اصفهان و کردستان از استان هايي هستند كه  طرح تلفیق سواد با مهارت IT  در آن اجرا مي شود، تصريح كرد: این طرح در 10 کلاس از هر استان برگزار مي شود.

وي خاطرنشان کرد : پس از ارزیابی طرح تلفیق سواد با مهارت IT، در صورتي كه قرار بر اجراي آن در سراسر كشور باشد، به صورت پایه ای و پژوهشی برگزار خواهد شد.

باقرزاده افزود : برای ایجاد تغییرات در محتواهای آموزشی به صورت جدی به این نتیجه رسیدیم که سیاست تک‌تالیفی پاسخگو نیست و باید به سمت سیاست چند تالیفی پیش برویم ما اکنون برای زنان، زندانیان و... محتوای جداگانه داریم و برای گروه‌های دیگر از جمله کارگران و اصناف نیز در حال تولید کتاب‌های ویژه هستیم.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به استفاده از مهارت IT در سوادآموزی، اشاره کرد و افزود : در شیوه آموزش نیز به این نتیجه رسیدیم که شیوه کلاسیک دیگر پاسخگو نیست و به همین دلیل به سمت آموزش‌های فرد به فرد حرکت کردیم، علاوه بر این به دنبال ایجاد مشوق‌هایی هستیم و ایجاد محدودیت و الزاماتی برای سواد دار شدن که باعث شود خود افراد بی‌سواد به ما مراجعه کنند

به اشتراک بگذارید :