14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ۱۴:۲۷:۱۸
کد مطلب:  1075117
در یادواره لاله های روشن آذربایجان شرقی صورت گرفت:
جلد پنجم کتاب فهمیده های آذربایجان رونمایی شد

یادواره شهدای دانش آموز استان آذربایجان شرقی (لاله های روشن ) صبح امروز چهارشنبه 16 بهمن ماه 98 در تالار معلم تبریز با رونمایی از جلد پنجم کتاب فهمیده های آذربایجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،سردار رحیم نوعی اقدم در این مراسم دانش آموزان را استراتژیکی ترین سرمایه ایران اسلامی معرفی کرد و با بیان اینکه سرنوشت آینده مملکت در دستان شماست، گفت: برشماست که خدا، پدر و مادر و استاد را فراموش نکنید.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب(س) تصریح کرد:  در تمام عرصه های زندگی زیر عنایت خدا و توجه پدر و مادر و تحت تعالیم اساتید هستیم بنابراین معلمان جایگاه رفیعی هم در نزد خدا و هم مخلوق دارند.

وی با بیان اینکه جایگاه معلمین ایران به جهت تلفیق حماسه و ایثار در آموزه های خود متفاوت هستند، تاکید داشت:  معلمین به دانش آموزان بیاموزند خدا هست و فقط باید برای او بندگی کرد.

نوعی اقدم احترام به پدر و مادر، کمک به جامعه و همنوعان خود، از انقلاب حماسه و زیر بار ظلم نرفتن و حمایت از رهبری را از دیگر آموزه های معلمین برشمرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان شد: شهادت قاسم سلیمانی چنان عزتی به رسالت او بخشید که تشیع وی در تاریخ ماندگار شد به طوری که امروز تهدید خون پاک شهید سلیمانی به اذعان سناتورهای آمریکایی چندین برابر از خود وی است.

نوعی ادامه داد:  امروز به برکت خون پاک سلیمانی ها ما چنان اقتداری پیدا کردیم که از جنگ جهانی دوم به حال کسی جرات شلیک یک گلوله به آمریکایی ها نداشته اما ما پایگاهش در عراق را با 36 موشک منهدم کردیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم عالیترین جلوه انسانی را ایثار از وجود خود برای خلق خدا معرفی کرد و گفت: همه امور غیر از این،قطره ای در مقابل دریای  بیکران هستند.

جعفر پاشایی با بیان اینکه شهید یعنی ایثار، حضور، فداکردن و حیات و شهامت و از خودگذشتگی در راه خدا، ابراز داشت: دانش آموزان شهید با عنوان لاله های روشن رفتند و راه سعادتمندی آنها برای همیشه تاریخ ماندگار است.

وی با تاکید بر اینکه  اصلی ترین و موثرترین موضعی که میتواند تکیه گاه ما باشد همین لاله های روشن است، افزود:  مسئولیت امروز ما در مقابل ایثار شهدای سال 57 ؛ انتقال رسالت ایشان به نسل آینده می باشد و لحظه ای کوتاهی در این رسالت، سقوط در تاریکی و ضلالت خواهد بود./روشنی

 

ttp://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :